Zamknij

Oto najbardziej rozczarowujące miasta na świecie. Ranking nie pozostawia wątpliwości

30.09.2021 15:05
Paryż
fot. Shutterstock

Firma Radical Storage przeanalizowała opinie 140 tys. osób dotyczące ich podróży i na podstawie tego przygotowała ranking najbardziej rozczarowujących miast na świecie. Pierwsze miejsce dla wielu z was może nie być zaskoczeniem. Zresztą sami zobaczcie.

Do sieci regularnie trafiają różnego rodzaju zestawienia podróżnicze, które mogą zachęcić albo zniechęcić do odwiedzenia danego miejsca. Z opinii internautów często czerpiemy wiedzę, czy dany kierunek jest warty zobaczenia, czy może lepiej sobie darować wyjazd tutaj.

W ostatnich dniach firma Radical Storage opublikowała ranking... najbardziej rozczarowujących miast na świecie. Najpierw jej przedstawiciele przeanalizowali aż 140 tys. opinii i komentarzy internautów, którzy odwiedzili konkretne miejsca. Jesteście ciekawi, które miejsce znalazło się na szczycie tego niechlubnego zestawienia?

Oto najbardziej rozczarowujące miasta na świecie. Ranking nie pozostawia wątpliwości

Marka Radical Storage przeanalizowała aż 140 tys. opinii, które podróżujący zostawili w Google'u po odwiedzeniu najpopularniejszych miejsc na świecie. Wzięto pod uwagę takie czynniki, jak hotele, restauracje, ale też atrakcje turystyczne. W ten sposób opracowano ranking najbardziej rozczarowujących miejsc na świecie. Jesteście ciekawi, kto zajął 1. miejsce na podium?

Okazuje się, że najbardziej rozczarowującym i przereklamowanym miastem jest Paryż. Aż 18 proc. ocen dotyczących stolicy Francji było negatywnych. Autorzy zestawienia przy okazji potwierdzili, że wśród osób odwiedzających to miejsce często występuje "syndrom paryski". To pojęcie oznacza sytuację, w której osoby z konkretnymi oczekiwaniami wobec Paryża odwiedzają go, ale wyjeżdżają kompletnie rozczarowane. Najpierw bowiem mieli w głowach obraz stolicy Francji rodem z filmów i książek, a w rzeczywistości okazał się on zupełnie inny.

Kto jeszcze uplasował się w pierwszej piątce zestawienia najbardziej rozczarowujących miast na świecie? Oto lista:

  1. Paryż
  2. Hongkong
  3. Seul
  4. Bangkok
  5. Singapur

Z drugiej strony Radical Storage opublikowało też wyniki badania dotyczące miejsc, które pozytywnie zaskoczyły podróżujących. Tutaj również możecie być zaskoczeni. Oto pełna lista:

  1. Sztokholm
  2. Kapsztad
  3. Dubaj
  4. Amsterdam
  5. Kuala Lumpur

Spodziewaliście się takich wyników rankingu?

Źródło: independent.co.uk/Fly4free