Zamknij

Otwarto podziemny hotel i park rozrywki w jednym. Obiekt powstał na dnie kamieniołomu

Redakcja
20.11.2018 14:40
InterContinental Shimao Shanghaj Wonderland
fot. www.ihg.com

Park rozrywki, wodospad, platforma do skoków na bungee, podwodna restauracja i luksusowe pokoje. To wszystko czeka na gości niedawno otwartego, 5-gwiazdkowego hotelu InterContinental Shimao Shanghaj Wonderland. 

O tym kompleksie głośno było jeszcze przed jego otwarciem. InterContinental Shimao Shanghaj Wonderland budził liczne kontrowersje ze względu na swoją lokalizację - powstał bowiem na dnie nieczynnego od 18 lat, 100-metrowego kamieniołomu w dzielnicy Songjiang w Szanghaju. Obecnie cały obiekt liczy 19 pięter, z czego 17 znajduje się poniżej poziomu gruntu, a dwa… pod wodą. Zdjęcia kompleksu robią ogromne wrażenie. 

Niezwykły hotel na dnie kamieniołomu

Hotel InterContinental w Szanghaju ma łącznie 383 pokoje, zaplecze SPA, basen oraz siłownię. Ale to tylko początek atrakcji. Do gości hotelowych przygotowano również sztuczny wodospad, ściankę wspinaczkową, platformę do skoków na bungee oraz podwodną restaurację

Chociaż obiekt miał wielu przeciwników, dziś pretenduje do miana najbardziej ekologicznego hotelu na świecie. Na miejscu stworzono m.in. panele słoneczne oraz inne elementy, które pozwolą wykorzystać odnawialne źródła energii. Obiekt pokrywa też ogromna ilość roślin, które pozwalają doskonałe skomponować się wizualnie z otoczeniem.

Zobacz także

Cena za noc? Od 1900 tys. złotych

Okazuje się, że za luksus i wszelkie udogodnienia oferowane przez hotel trzeba zapłacić, i to całkiem sporo. Nocleg w najtańszym pokoju dwuosobowym to koszt od 1900 zł. Oferta dotyczy apartamentów z luksusowym wyposażeniem i widokiem na wodospad. Najbardziej ekskluzywne pokoje mogą kosztować nawet 40 tys. złotych. 

Koszt budowy tego spektakularnego, 5-gwiazdkowego hotelu InterContinental wyniósł ponad 550 mln dolarów, czy ponad 2 mld złotych.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC