Zamknij

Kolejna zmiana w PKP Intercity. Wybierzesz konkretne miejsce w pociągu

Nina Czochara
24.07.2019 12:21
PKP Intercity
fot. Flickr

Jeszcze w tym roku PKP ma wprowadzić możliwość zakupu biletów z wizualizacją miejsc w danym wagonie - podaje Rynek Kolejowy. Aplikacja ma być podobna do tej dostępnej w przypadku zakupu biletów w samolocie. 

Wprowadzenie nowej usługi zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk: - Mam nadzieję, że do listopada aplikacja z wizualizacją będzie dostępna w PKP Intercity - przyznał.

Wizualizacja miejsc w pociągu przy zakupie biletu

- Dla kupującego dostępna będzie nie tylko informacja, czy miejsce znajduje się przy oknie, czy przejściu. Będzie wskazane, gdzie konkretnie się znajduje. Przy kupnie biletu pokazany zostanie cały wagon i wyboru miejsca będziemy dokonywali, klikając na nie - dodał minister.

Usługa ma zostać wprowadzona w pierwszej kolejności w pociągach obsługiwanych przez składy elektryczne zespoły trakcyjne - Pendolino, Dart i Flirt. Prezes PKP Intercity, Marek Chraniuk, poinformował, że docelowo usługa będzie dostępna również w składach wagonowych. 

Warto przypomnieć, że PKP Intercity postanowiło rozszerzyć system biletomatów. W całej Polsce mają stanąć 164 urządzenia; pojawią się na 116 stacjach i przystankach kolejowych.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: Rynek Kolejowy

___

RadioZET.pl/NC