Zamknij

PKP zablokowało sprzedaż biletów. Polacy mogą nie dojechać na święta

Redakcja
27.11.2019 16:36
PKP Intercity
fot. Gerard/Reporter/East News

PKP Intercity już przed tygodniem wstrzymało sprzedaż biletów na wiele pociągów. Do tej pory sytuacja wciąż się nie zmieniła, przez co osoby planujące podróż w grudniu, przed świętami, nie są w stanie kupić biletu na określone trasy. Powodem tego zamieszania jest nowy rozkład jazdy, który ma wejść w życie od 12 grudnia. 

W PKP Intercity system sprzedaży pozwala na zakup miejsc w pociągu z wyprzedzeniem. Jest to szczególnie przydatna opcja na połączeniach, na których można spodziewać się zwiększonej frekwencji - na przykład przed świętami Bożego Narodzenia. Okazuje się jednak, że obecnie nie można wykupić przejazdów grudniowych na wielu trasach - problemy są zarówno w sprzedaży przez internet, jak i w kasach na dworcach. Nie oznacza to, że bilety zostały już wyprzedane. PKP po prostu zablokowało ich sprzedaż - dotyczy to biletów na przejazdy od 13 grudnia. Choć problemy pojawiły się już 18 listopada, w PKP wciąż są utrudnienia.

PKP: wstrzymana sprzedaż biletów na grudzień

Na stronie internetowej PKP Intercity widnieje komunikat: "W związku z wdrożeniem rozkładu jazdy 2019/2020, od 13 grudnia 2019 r. jest czasowo wstrzymana sprzedaż biletów na część pociągów". W komunikacie na ten temat PKP Intercity stale aktualizowane są też informacje o tym, dla jakich dni i pociągów sprzedaż jest zablokowana. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, ale wciąż nie można kupić biletów na wiele pociągów.

Jedna z naszych czytelniczek, próbowała kupić bilet relacji Warszawa-Chałupki - najpierw przez internet, a następnie w kasie na dworcu. Niestety skończyło się to niepowodzeniem. Po skontaktowaniu się z PKP Intercity drogą mailową otrzymała odpowiedź:

"Uprzejmie informuję, iż sprzedaż biletów została administracyjnie wstrzymana. Niestety, nie posiadam informacji, kiedy zostanie odblokowana. Należy monitorować sytuację. Na stronie Intercity publikowane są wszystkie informacje na temat odblokowanych połączeń". 

mail

Zobacz także

PKP Intercity: utrudnienia przed świętami

PKP Intercity wyjaśnia, że powodem utrudnień jest nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał od 12 grudnia. Przewoźnik nie chce po prostu sprzedawać miejscówek do pociągów, które mogą zniknąć z siatki połączeń lub zostaną przeniesione na inne godziny. 

Zagłosuj

Czy podróżujesz pociągami?

Liczba głosów:

To spory problem dla osób planujących podróż pociągiem przed świętami - na wielu trasach nie można po prostu kupić biletu. Pasażerowie muszą trzymać rękę na pulsie i regularnie sprawdzać aktualizacja na stronie PKP Intercity na temat tego, które połączenia zostały odblokowane. Podróżni niestety muszą przygotować na "polowanie na bilety" - liczba chętnych na wykupienie miejscówki w okresie przedświątecznym może być naprawdę wysoka.

___

RadioZET.pl/NC