Zamknij

Wybrano najpiękniejszą wyspę świata. "To prawdziwy cud natury"

10.07.2020 14:37
Wyspa Palawan, Filipiny
fot. Shutterstock

Filipińska wyspa Palawan została uznana za najpiękniejszą na świecie. Magazyn turystyczny "Travel+Leisure" opublikował ranking 25 najlepszych wysp z całego świata, które warto odwiedzić. 

To nie pierwszy raz, kiedy Palawan znajduje się na szczycie rankingu. Ten sam tytuł został przyznany filipińskiej wyspie w 2013, 2016 oraz 2017 roku. Co sprawia, że Palawan jest tak wyjątkowym miejscem? 

Palawan najlepszą wyspą świata

Wyspa słynie z białych plaż, wzgórz porośniętych wiecznie zielonym lasem tropikalnym, raf koralowych i turkusowej wody niczym z folderów reklamowych. Oszałamiające krajobrazy Palawanu sprawiają, że miejsce to jest licznie odwiedzane przez turystów i podróżników z całego świata. 

Palawan Filipiny
fot. Shutterstock

Wyspa gwarantuje doskonałe warunki do nurkowania, wycieczek po dżungli, odkrywania jaskiń krasowych czy po prostu leniwego wypoczynku na rajskich plażach. Niezwykłą atrakcją jest też podziemna rzeka Puerto Princesa - znajduje się na liście UNESCO, a w 2011 r. ogłoszono ją "nowym cudem natury". 

Palawan znajduje się na zachodzie Filipin, a wraz z okolicznymi wysepkami tworzy prowincję o tej samej nazwie. Ma bardzo ciekawy kształt - jest podłużna (425 km) i dość wąska (ok. 40 km), a długość linii brzegowej wynosi 1959 km. 

– Palawan odzyskał należne mu miejsce w najlepszych rankingach na świecie (...) Wspaniale jest widzieć, że nasze wysiłki w zakresie zrównoważonego rozwoju, szczególnie w kurortach El Nido i Coron, są dobrze odbierane przez turystów na całym świecie – skomentowała wynik Bernadette Romulo-Puyat, sekretarz departamentu turystyki na Palawanie.

ZOBACZ TAKŻE: Polska plaża wśród najbezpieczniejszych w Europie. Prestiżowe wyróżnienie

Najpiękniejsze wyspy świata [Ranking 2020]

Magazyn turystyczny "Travel+Leisure" opublikował ranking 25 najlepszych wysp (my przedstawiamy 15 z nich). Na liście znalazły się perełki z Europy, które cieszą się dużą popularnością również wśród turystów z Polski. 

 1. Palawan (Filipiny)
 2. Paros, Grecja
 3. Milos, Grecja
 4. Sri Lanka
 5. Koh Lanta, Tajlandia
 6. Mauritius
 7. Anguilla
 8. Langkawi, Malezja
 9. Sycylia, Włochy
 10. Galapagos
 11. Azory, Portugalia
 12. Maui, Hawaje
 13. Hvar i wyspy Dalmacji, Chorwacja
 14. Boracay, Filipiny
 15. Kreta, Grecja

Źródło: CNN