Zamknij

Panika na plaży Minorki. Turyści uciekali przed trąbą powietrzną [WIDEO]

Redakcja
12.07.2018 10:01
Trąba powietrzna na plaży Minorki
fot. YouTube/screen

Trąba powietrzna wywołała panikę na plaży Minorki – jednej z hiszpańskich wysp. Wiele parasoli przeciwsłonecznych zostało oderwanych od plaży i krążyło w powietrzu nad turystami. „To cud, że nikt nie odniósł poważnych obrażeń” – przyznali ratownicy.

Zdarzenia miało miejsce w zatoce Binibèquer, w zachodniej części Minorki należącej do hiszpańskiego archipelagu Balearów. Trąba powietrzna pojawiła się około godz. 14.00, kiedy na plaży wypoczywała ogromna liczba turystów. Niecodzienny materiał został nagrany przez przypadkowego turystę. 

Turyści uciekają przed „latającymi parasolami” [WIDEO]

Na nagraniu widać, jak plażowicze w panice wybiegają z wody i próbują uciec przed wirującymi w powietrzu parasolami. Jeden z dwóch ratowników przybywających na plaży przyznał w rozmowie z hiszpańskimi mediami, że „to cud, że nikt nie został poważnie ranny”. Tylko jeden z turystów został trafiony parasolem, ale na szczęście uniknął obrażeń.

To już kolejna tego typu niebezpieczna sytuacja, do której doszło na południu Europy. W ubiegłym roku aż 15 osób zostało rannych, gdy trąba powietrzna uderzyła w plażę w regionie północno-wschodniej Sardynii

Przeczytaj także: Trąba powietrzna nad Płockiem [WIDEO]

Źródło: dailymail.co.uk, wp.pl

___

RadioZET.pl/NC