Zamknij

Panika na pokładzie. Samolot tuż po starcie stracił osłonę silnika [WIDEO]

Redakcja
03.12.2018 10:10
Uszkodzony silnik
fot. Twitter/Tom George

Samolot amerykańskich linii Frontier niedługo po starcie z lotniska w Las Vegas stracił osłonę silnika. Na pokładzie maszyny wybuchła panika. Nagrania z lotu do Tampy trafiły do sieci.

Jak podaje "USA Today" do zdarzenia doszło 30 listopada. Samolot wystartował o 7.12 z lotniska w Las Vegas. Tuż po starcie pasażerowie oraz załoga Airbusa 320 zobaczyli otwartą klapę silnika. Ważąca kilka ton pokrywa spadła na ziemię. Część pasażerów nagrała to, co działo się w samolocie. Nagrania trafiły do sieci. 

"Pasażerowie krzyczeli ze strachu"

Kiedy pasażerowie zobaczyli otwartą klapę silnika, na pokładzie wybuchła panika. Jak podają świadkowie zdarzenia, w samolocie większość osób krzyczała ze strachu. Piloci Airbusa 320 natychmiast podjęli decyzję o powrocie w celu opanowania sytuacji. Koszmar pasażerów trwał kwadrans. Maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku McCarran w Las Vegas. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Pasażerowie polecieli innym samolotem do Tampy.

Amerykańskie linie wydały oświadczenie w tej sprawie. - Silnik pracował normalnie, a samolot wylądował bezpiecznie. Bezpieczeństwo to nasz priorytet i chcemy z tego powodu podziękować załodze za ich odwagę oraz profesjonalizm - napisali przedstawiciele Frontier Airlines, cytowani przez fakt.pl. W ramach zadośćuczynienia lotnicze mają rozdać uczestnikom lotu z Las Vegas darmowe kupony na śniadanie i kupon o wartości 500 dolarów na przyszły lot. W ten sposób firma chce zrekompensować pasażerom przerażające doświadczenia.

Federalna Administracja Lotnictwa sprawdzi, dlaczego uszkodzony samolot został dopuszczony do lotu.

Przeczytaj także:

• Chwile grozy na lotnisku w Sztokholmie. Samolot uderzył skrzydłem w budynek 

• Niebezpieczna sytuacja na lotnisku w Belgradzie. W czasie lądowania pękły opony samolotu 

Źródło: fakt.pl

___

RadioZET.pl/NC