Zamknij

Ta para podróżuje nago po całym świecie. Swoimi zdjęciami podbijają internet

15.10.2020 14:34
Naga para w wodzie
fot. Shutterstock

Para podróżników z Belgii, Nick i Lins, uwielbiają zwiedzać świat. Robią to jednak w dość nietypowy sposób, bo bez ubrań. Wrażeniami z nagich wyjazdów dzielą się na swoim blogu i Instagramie. "Życie bez ubrań jest lepsze" – podkreślają. 

Nick i Lins, para 30-latków, odkryła naturyzm kilkanaście lat temu, gdy przez przypadek zarezerwowali wejście do "nagiej sauny" na wakacjach. Od tamtej chwili nie wyobrażają sobie poznawania świata w ubraniach.

Na początku pandemii para utknęła w Meksyku z powodu zamkniętych granic i ograniczeń w podróżowaniu. W lipcu podróżnikom udało się wrócić do Europy. Jak swój cel podróżniczy wybrali Francję. Ale to tylko jedno z bardzo wielu miejsc, które zwiedzali nago. 

Nago zwiedzają świat. "Życie bez ubrać jest lepsze"

Nick i Lins przyznali, że odkrywając naturyzm, przekonali się, co to znaczy prawdziwa wolność. Do tej pory zwiedzili m.in. nagie plaże w Austrii, Belgii, Włoszech, na Bałkanach, w Indonezji, Tajlandii czy Turcji.

Zdjęciami i informacjami na temat nagich wyjazdów dzielą się na swoim blogu oraz Instagramie Naked Wanderings, który obserwuje już ponad 30 tysięcy osób. 

Para, umieszczając relacje ze swoich wyjazdów w sieci, chce też obalić mity związane z naturyzmem. 

 – Pierwszy mit to związek nagości z seksem - wiele osób nie rozumie, że ludzie mogą przebywać ze sobą nago bez żadnych seksualnych podtekstów. Drugi, że nudyzm i naturyzm jest zarezerwowany wyłącznie dla ludzi starszych. To nieprawda!  – wyjaśnił Nick w rozmowie z CNN Travel. 

ZOBACZ TAKŻE: Nagie wakacje? Powstał serwis z noclegami tylko dla naturystów

Na blogu podróżnicy dają też praktyczne wskazówki wszystkim tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z naturyzmem. 

Nick i Lins zapytani o ulubione miejsce wskazali Park Narodowy Tayrona w Kolumbii.

 – Musisz wędrować przez kilka godzin, aby dotrzeć do plaży. Ale warto, bo to miejsce wyjątkowe. To jedna z najpiękniejszych plaż, jakie kiedykolwiek widziałem – odpowiedział podróżnik.

Źródło: CNN