Zamknij

Park of Poland: największe atrakcje. Park wodny pod Mszczonowem już gotowy

Nina Czochara
07.11.2019 16:50
Park of Poland
fot. Facebook/screen

Park of Poland to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Polsce. Pierwszym etapem tego gigantycznego kompleksu rozrywkowego będzie Suntago Wodny Świat – największy, zadaszony park wodny w Europie. 32 zjeżdżalnie wodne, 18 basenów, 740 palm i możliwość surfowania pod dachem – z tych i wielu innych atrakcji będzie można skorzystać na terenie parku pod Mszczonowem. Przedstawiamy największe atrakcje Park of Poland oraz podpowiadamy, jak dojechać. 

Park of Poland pod Mszczonowem to nie tylko atrakcja wyczekiwana przez turystów. To też nowe miejsca pracy w parku oraz nowe perspektywy dla biznesu w tej części Polski. Zgodnie z projektem, park ma przyjmować dziennie nawet do 15 tysięcy osób. Koszt całej inwestycji ma wynieść około 150 mln euro. Jakie atrakcje będą czekać w parku wodnym pod Mszczonowem? 

Park of Poland: kiedy otwarcie parku pod Mszczonowem?

Pierwszym etapem projektu Park of Poland jest park wodny Suntago Wodny Świat oraz osiedle domków bungalow. Kiedy otwarcie parku wodnego pod Mszczonowem? Największy zadaszony park wodny w Europie ogłosił oficjalną datę otwarcia. Od 20 lutego 2020 roku pierwsi goście będą mogli skorzystać z jego atrakcji. 

Obiekt czynny będzie przez 365 dni w roku. Podano również dokładne godziny otwarcia parku - od poniedziałku do piątku: w godz. 10.00-22.00, sobota-niedziela: 9.00-22.00, a w święta: od 9.00-22.00. 

Park of Poland: atrakcje Suntago Wodny Świat

Suntago Wodny Świat będzie największym parkiem wodnym w Europie Środkowo-Wschodniej oraz największym zadaszonym parkiem na Starym Kontynencie. Park będzie obejmował 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 m2 (w tym 5 basenów termalnych), 10 saun o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza oraz 32 zjeżdżalnie wodne o łącznej długości 3 kilometrów. 

Całość będzie podzielona na trzy główne strefy tematyczne – Jamango, Relax oraz Saunaria.

  • Strefa Jamango

Największych wrażeń dostarczy strefa Jamango – to właśnie w tej części czekać będą 32 zjeżdżalnie. Obowiązkowo trzeba skorzystać z rodzinnych zjeżdżalni (m.in. pontonowej), jak również z najdłuższej w Europie, mierzącej aż 320 metrów krytej zjeżdżalni. Ciekawą atrakcją będzie symulator Surf-Air, który pozwoli surfować... pod dachem. W strefie zaplanowano też baseny z falami czy rwące rzeki. Specjalnie dla rodziców z dziećmi przygotowano wodny plac zabaw.

  • Strefa Relax

W tej strefie czekać będą baseny z hydromasażem, basen solankowy oraz siarkowy. Woda w basenach Suntago jest w większości termalna. Strefa relaksu pozwoli na wypoczynek w otoczeniu 400 palm sprowadzanych głównie z Florydy, Malezji i Kostaryki. Na miejscu do dyspozycji będzie ogród o powierzchni 20 tys. m2

  • Strefa Saunaria

Ta strefa obejmować będzie nie tylko sauny, ale również prywatne gabinety masażu, solaria czy mineralne baseny zdrowotne. Atrakcją dla odwiedzających będzie z pewnością sauna zbudowana na wzór chatki z Malediwów czy Mont Blanc - wielka lodowa bryła, w której można ochłodzić się po saunie.

Park of Poland: gdzie się znajduje i jak dojechać?

Park of Poland znajduje się  w miejscowości Wręcza, w gminie Mszczonów, w odległości około 53 km od Warszawy – pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Z centrum stolicy to niecała godzina drogi samochodem. Parking przy parku wodnym ma 2500 miejsc i jest darmowy dla klientów Suntago Wodny Świat. 

Z Warszawy ma być też dostępny specjalny autobus. Co 15 minut z przystanku Suntago kursuje autobus oznaczony "Suntago" - zlokalizowany jest przy Alejach Jerozolimskich 56 w Warszawie. 

Miejsce ma być skierowane zarówno do gości, którzy przyjadą na kilka godzin, jak i dla tych, którzy dłużej chcą cieszyć się wakacyjną atmosferą. Powstaje tu też pokaźna baza noclegowa – Suntago Village, czyli 92 nowoczesne bungalowy. W niedługiej przyszłości w okolicy mają stanąć też dwa hotele, połączone z parkiem za pomocą specjalnego tunelu.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Aquaparki w Polsce. TOP 8 najlepszych parków wodnych

•  Termy w Polsce. TOP 10 najlepszych basenów termalnych

Źródło: Park of Poland, National Geographic

___

RadioZET.pl/NC