Zamknij

Park of Poland. Opóźnienie otwarcia ogromnego parku pod Mszczonowem

Redakcja
02.12.2019 12:35
Park of Poland. Opóźnienie otwarcia ogromnego parku pod Mszczonowem
fot. Park Of Poland/Facebook

Park of Poland, który powstaje ok. 50 km od Warszawy, będzie największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Ta długo wyczekiwana przez Polaków inwestycja miała być według wstępnych planów gotowa do końca 2019 roku. Okazuje się jednak, że wielka inauguracja parku pod Mszczonowem zostanie przesunięta na początek 2020 roku.

Park of Poland jest największą tego typu inwestycją w Polsce. Pierwszym etapem gigantycznego kompleksu rozrywkowego będzie Suntago Wodny Świat – największy, zadaszony park wodny w Europie. Obiekt zaoferuje klientom: 18 basenów, 32 zjeżdżalnie, 10 saun czy maszynę Surf-Air, która umożliwia surfowanie pod dachem. Obiekt będzie mógł przyjmować 15 tys. gości dziennie.

Park of Poland. Otwarcie parku w 2020 roku

Początkowo inwestor planował otworzyć Park of Poland w czwartym kwartale 2019 roku. Wiadomo już jednak, że na możliwość skorzystania z niesamowitych atrakcji tego gigantycznego parku trzeba będzie poczekać trochę dłużej. Idan Greidinger, prezes Park of Poland, powiedział w rozmowie z Next.Gazeta.pl, że wielkie otwarcie zostanie przesunięte na początek 2020 roku.

- Prace zostaną zakończone jeszcze w tym miesiącu. Na początku grudnia wystąpimy do odpowiednich urzędów i instytucji o zgody konieczne do rozpoczęcia działalności parku. Ze względu na nieoczekiwane okoliczności, otwarcie Suntago Wodny Świat musi zostać przesunięte na początek 2020 roku. O dokładnej dacie oraz o cenach biletów poinformujemy wkrótce - wyjaśnił Idan Greidinger. 

Dokładnej daty otwarcia Park of Poland prezes nie chciał ujawnić. Nie podano wciąż również cen biletów, o które wypytują internauci w mediach społecznościowych.

Zobacz także

Park pod Mszczonowem: gigantyczna inwestycja

Budowa ogromnego kompleksu rozpoczęła się w 2017 roku. Park został zbudowany w błyskawicznym tempie, a sama inwestycja została przeprowadzona z rozmachem. Na terenie dwóch ogromnych hal znalazło się ok. 740 żywych palm sprowadzonych m.in. z Malezji i Florydy, 18 basenów i najdłuższa zjeżdżalnia w Europie o długości 320 metrów.

Kolejnym etapem Park of Poland będzie budowa dwóch hoteli, połączonych tunelem z Suntago Wodny Świat. Pierwszy hotel powstanie wraz ze strefą konferencyjną liczącą 3600 m2. Drugi ekskluzywny hotel będzie posiadać m.in. punkt gastronomiczny na najwyższym piętrze.

Inwestorem kompleksu jest firma Global City Holdings, znana w Polsce m.in. z sieci kin Cienema City. Koszt całej inwestycji ma wynieść około 150 mln euro. 

Zobacz także

Źródło: next.gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC