Zamknij

Parki rozrywki w USA. 7 miejsc, które warto odwiedzić

Nina Czochara
18.11.2019 17:52
Universal Studios Hollywood
fot. Shutterstock

Największe, najlepsze i najsłynniejsze parki rozrywki znajdują się właśnie w USA. Ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych cieszą się oczywiście parki Disneya, a tuż za nimi parki filmowego koncernu Universal Studios oraz sieci SeaWorld. Które parki rozrywki w USA warto odwiedzić? Podpowiadamy.

Stany Zjednoczone są prawdziwą kolebką najlepszych parków rozrywki na świecie. Właśnie dlatego, przyjeżdżając do USA, warto odwiedzić choćby jeden z nich. Floryda wraz z Kalifornią są dwoma najbardziej „zasobnymi w parki rozrywki” stanami w USA – na Florydzie znajdziemy ich 20, w Kalifornii nawet 27. Które z nich warto odwiedzić? Przedstawiamy siedem najlepszych parków rozrywki.

Magic Kingdom Park, Floryda

Magiczne Królestwo Disneya to jeden z najchętniej odwiedzanych parków rozrywki nie tylko w USA, ale też na całym świecie. Każdego roku przyciąga ponad 20 mln osób! Magic Kingdom Park powstał w 1971 roku jako pierwszy z czterech parków tematycznych wchodzących w skład kompleksu rozrywkowego Walt Disney World Resort na Florydzie, tuż obok Orlando.

Najbardziej charakterystycznym obiektem w parku jest Cinderella Castle, czyli zaczarowany zamek Kopciuszka, będący nieodłącznym symbolem bajek Disneya. Magic Kingdom Park podzielony jest na sześć stref tematycznych – m.in. Krainy Przygód, Krainy Magii i Placu Wolności.

Zobacz także

Islands of Adventure (Wyspa Przygód), Floryda

To popularny park tematyczny będący częścią ogromnego kompleksu rozrywkowego Universal Orlando Resort. Park Islands of Adventure, obejmujący powierzchnię 45 ha, podzielono na siedem wysp tematycznych związanych m.in. z Parkiem Jurajskim, światem Harry’ego Pottera (jedna z najpopularniejszych atrakcji) czy bohaterami komiksów Marvela, tj. Spiderman i Hulk. 

Islands of Adeventure
fot. Shutterstock

Islands of Adventure to 8. największy pod względem liczby odwiedzających park w Ameryce Północnej.

Disney's Animal Kingdom, Floryda

Disney’s Animal Kingdom, pod względem powierzchni, stanowi największy park rozrywki wśród parków Disneya – zajmuje obszar 200 ha. To niezwykłe miejsce powstało w 1998 roku – jako drugie w kompleksie Walt Disney World Resort. Motywem przewodnim parku, jak wskazuje sama nazwa, jest świat zwierząt.

Ten rozległy park dzikiej przyrody obejmuje spotkania ze zwierzętami, atrakcje, safari i pokazy. Animal Kingdom dzieli się na pięć stref tematycznych, w tym m.in. Afrykę, Azję, Wyspę Dinozaurów i Wyspę Odkrywców. To miejsce stwarza doskonałą okazję, by przyjrzeć się zwierzętom z bliska, ale pozostając w bezpiecznej odległości.

Zobacz także

Disneyland, Kalifornia

Disneyland Resort to pierwszy z parków tematycznych Disneya, który w 1955 r. w Aneheim w Kalifornii otworzył sam Walt Disney, dokonując tym samym rewolucji w historii parków rozrywki. Początkowo powstał tylko jeden – Disneyland Park, a w 2001 roku dobudowano drugi – Disney California Adventure Park. 

Na terenie parku znajdziemy wiele atrakcji nawiązujących do bajek i filmów Disneya (część z nich istnieje od 1955 roku – poddawane były jednak remontom). Disneyland Resort to drugi pod względem liczby odwiedzających park rozrywki w USA (zaraz po Magic Kingdom).

Universal Studios Hollywood, Kalifornia

Universal Studios Hollywood jest połączeniem studia filmowego wraz z niesamowitym parkiem rozrywki. To pierwszy park tematyczny sieci Universal Parks & Resorts – powstał w 1964 roku w na obrzeżach Los Angeles w Kalifornii.

Universal Studios
fot. Shutterstock

Znajdziemy tu mnóstwo nowoczesnych atrakcji, które nawiązują do filmów sieci Universal (m.in. „Jurassic Park” czy „Mumia”), jak również bohaterów filmów „wypożyczonych” od innych wytwórni, tj. „Shrek” oraz „Harry Potter”. Universal Parks & Resorts operuje jeszcze dwoma parkami na Florydzie, które tworzą kompleks rozrywkowy Universal Orlando Resort – Universal Studios Florida i Islands of Adventure.

Zobacz także

SeaWorld Orlando, Floryda

SeaWorld Orlando jest niezwykłym połączeniem oceanarium, ogrodu zoologicznego i parku rozrywki. Odwiedzający mogą skorzystać z pięciu kolejek górskich i niezwykłych karuzel. Największą popularnością w tym miejscu cieszą się jednak pokazy i wystawy poświęcone zwierzętom, a szczególnie orkom, delfinom oraz przeróżnym gatunkom ryb.

SeaWorld Orlando powstał w 1973 roku i jest jednym z najpopularniejszych parków sieci SeaWorld (inne kompleksy znajdują się w San Diego w Kalifornii oraz w San Antonio w Teksasie).

Dollywood Park, Pigeon Forge, Tennessee

Dollywood to park rozrywki z dreszczykiem i najpopularniejsza atrakcja stanu Tennessee. Jest doskonałym wyborem dla wielbicieli nietypowych, ekstremalnych wrażeń. Na miejscu przygotowano takie atrakcje jak: Dolly's Demolition Derby (zderzanie się autami) czy Dollywood Express (pociąg napędzany prawdziwym parowozem).

Tuż obok znajduje się park wodny Dollywood's Splash Country. Jak twierdzą sami odwiedzający, park wyróżnia się tym, że buduje swoje atrakcje wokół kultury, rzemiosła i muzyki regionu.

ZOBACZ TAKŻE:

USA: atrakcje, parki, zabytki. Co warto zobaczyć w USA? [Przewodnik]

___

RadioZET.pl/NC