Zamknij

Parki rozrywki wznawiają działalność. Energylandia zapowiada otwarcie sezonu 2021

13.05.2021 10:58
Energylandia
fot. Materiały prasowe

Parki rozrywki będą mogły wznowić działalność od 21 maja – taką informację przekazano podczas środowej konferencji prasowej dotyczącej łagodzenia obostrzeń. Na wielkie otwarcie przygotowuje się już m.in. Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. 

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne etapy łagodzenia pandemicznych obostrzeń. Wiele zmian dotyczy szeroko pojętego sektora turystycznego – znów dostępne będą liczne atrakcje i instytucje kultury. Na ponowne otwarcie szykują się już m.in. teatry, kina, filharmonie, a także parki rozrywki działające na świeżym powietrzu.

Parki rozrywki zostaną otwarte

Parki rozrywki mogą wznowić działalność od 21 maja. Na razie rząd nie wydał szczegółowych wytycznych, ale wiadomo, że otwarte zostaną parki działające na świeżym powietrzu i przy zachowaniu 50 proc. obłożenia.

W zeszłym roku GIS zalecał m.in. codzienną dezynfekcję obiektu, odpowiednie rozlokowanie stacji do dezynfekcji dłoni oraz rekomendował płatności bezgotówkowe. Można zatem zakładać, że takie wymogi zostaną wprowadzone również podczas tegorocznego sezonu.

Energylandia: wielkie otwarcie sezonu 2021

Jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce już szykuje się na otwarcie. Jak informuje Energylandia, start sezonu oznacza nowe atrakcje, ale i zaplanowane wydarzenia, których szczegółowy kalendarz znajduje się na stronie internetowej. 

Park będzie otwarty codziennie w godzinach 10-18. Tak jak do tej pory będzie oferował dostęp do 94 atrakcji w kilku strefach. Oprócz możliwości skorzystania z popularnej Zadry, Mayan, Hyperionu czy Moya Formuła, w tym sezonie zaplanowano także otwarcie zupełnie nowej, zapowiadanej jeszcze przed wybuchem pandemii strefy Aquatlantis.

– Najnowsze wytyczne wskazują o możliwości otwarcia naszego obiektu pod warunkiem utrzymania max. 50 proc. przepustowości. Jednakże biorąc pod uwagę, że Energylandia to ponad 35 ha powierzchni oraz fakt, że obecny czas jest tzw. sezonem niskim, bilety będą dostępne w kasach, jak i w sprzedaży internetowej bez konieczności rezerwacji – czytamy w komunikacie prasowym.

Ważność wszystkich biletów elektronicznych zakupionych na sezon 2021 zostaje przedłużona do 31 października. 

Źródło: gov.pl