Zamknij

Pasażer Ryanaira pomylił samoloty. Chciał polecieć do Włoch, dotarł 1000 km dalej

Nina Czochara
24.05.2019 09:22
Ryanair
fot. Pixabay

Na jednego z pasażerów Ryanaira tuż po wylądowaniu na lotnisku czekało niemałe zaskoczenie. Okazało się, że zamiast na Sardynię, doleciał na... Bari. 

Czy obsługa na lotniskach rzeczywiście dokładnie sprawdza karty pokładowe? Jeden z pasażerów Ryanaira twierdzi, że nie – zdał sobie z tego sprawę, gdy wylądował na lotnisku oddalonym o 1000 kilometrów od celu podróży. 

Pasażer poleciał 1000 km dalej

Gdy mężczyzna wsiadał do samolotu na lotnisku w Pizie, celem jego lotu było Cagliari na Sardynii. Ostatecznie wylądował w Bari, czyli niemal 1000 km dalej. Pasażer Ryanaira nie krył swego oburzenia. 

– Pomyliłem bramki? Może i tak, ale jak w takim razie udało mi się przejść odprawę? Muszę odwiedzić w Cagliari chorego kolegę, wydałem 400 EUR i nie mam już żadnych pieniędzy – powiedział mężczyzna w opublikowanym na Twitterze nagraniu.

Nie wiadomo, w jaki sposób pasażerowi udało się przejść przez odprawę i dostać na pokład bez kontroli biletów. Najprawdopodobniej  mężczyzna po prostu pomylił samoloty – na lotnisku w Pizie pasażerowie muszą pieszo przejść z terminala do konkretnej maszyny. Samolot lecący na Sardynię był sporo opóźniony, a obie maszyny stały obok siebie i miały wyloty tuż po sobie.

Pomyłki nie zauważył również nikt z załogi - biletu pasażera w czasie wejścia na pokład albo w ogóle nie sprawdzono, albo zrobiono to bardzo niedokładnie. Przedstawiciele Ryanaira zapewnili, że w najbliższym czasie wyjaśnią sprawę. 

To nie pierwsze takie niedopatrzenie ze strony Ryanaira. W styczniu 75-letni Polak chciał wrócić samolotem z Wielkiej Brytanii do Polski. Zamiast wsiąść na pokład samolotu lecącego do Gdańska, wybrał maszynę, która wylądowała na Malcie. Ostatecznie obsługa lotniska pomogła zdezorientowanemu mężczyźnie wrócić do domu – 75-latek poleciał tego samego dnia z lotniska na Malcie do Gdańska i trafił do domu 14 godzin później, niż pierwotnie zakładał. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC