Zamknij

Pasażer Ryanaira wyprowadzony siłą z samolotu. Miał zaatakować stewardesę

Nina Czochara
09.08.2019 11:26
Awantura na pokładzie
fot. Twitter/screen

Policja próbowała usunąć siłą 20-letniego mężczyznę z samolotu linii Ryanair. Funkcjonariuszy wezwała stewardesa, twierdząc, że pasażer ją popchnął. Na pokładzie doszło do awantury i przepychanki między mężczyzną a policjantami. 

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu Ryanair tuż przed startem z lotniska w portugalskim Faro. 20-letni Brytyjczyk, Rafik Boutiche, leciał ze swoim kolegą do Wielkiej Brytanii, gdzie mieli wylądować na lotnisku Stansted. Według relacji mężczyzny, gdy wsiedli do samolotu, zauważył wolne miejsce bliżej kolegi. Po tym, jak usiadł, od razu zainterweniowała stewardesa, twierdząc, że musi się przesiąść. Brytyjczyk odmówił, a kobieta wezwała policję, uzasadniając to popchnięciem przez pasażera. 20-latek uparcie twierdzi, że został „niesłusznie” oskarżony.

Interwencja policji na pokładzie Ryanaira [WIDEO]

Do sieci trafiło nagranie, na którym można zobaczyć, jak czterech funkcjonariuszy próbuje wyciągnąć Brytyjczyka z fotela. Wtedy 20-latek wpada w furię i zaczyna mocować się z policjantem, stawiając mu opór. Na filmie słychać, jak sam Boutiche krzyczy do policjantów "złamiecie mi kark!". W końcu obaj Brytyjczycy opuścili samolot z zamiarem powrotu do domu następnego dnia. 

Po tym, jak Rafik Boutiche wraz z kolegą opuścił pokład samolotu, nagłośnił sprawę w mediach, twierdząc, że został "niesłusznie" usunięty z pokładu Ryanaira, a policjant zranił go w rękę. Kolega 20-latka opublikował w social mediach również zdjęcie rozdartej torby podróżnej Boutiche’a, które podpisał słowami: "Stewardesa zdecydowanie miała coś przeciwko nam. To nie pierwszy raz, gdy Ryanair nie radzi sobie z takimi sytuacjami". Co ciekawe, pozostali pasażerowie, którzy byli świadkami całej sytuacji, twierdzą, że do żadnego popchnięcia ze strony Brytyjczyka nie doszło.

Przeczytaj także:

• Pasażer skazany na więzienie i wysoką grzywnę. Zaatakował stewardesę na pokładzie

• Agresywni pasażerowie wyrzuceni z samolotu. Awaryjne lądowanie we Francji

Źródło: Daily Mail, wp.pl

___

RadioZET.pl/NC