Zamknij

Pasażer pochwalił się sposobem na darmowy bagaż podręczny. Dostał od linii zakaz lotów

18.11.2020 09:24
Bilet lotniczy
fot. Shutterstock

Pasażer wymyślił sposób na to, jak przechytrzyć tanie linie lotnicze Spirit Airlines i nie płacić za bagaż podręczny. Swoim patentem pochwalił się w sieci – opublikował krótką instrukcję wideo, w której pokazuje, że w prosty sposób można uniknąć dodatkowej opłaty. Nagranie dotarło też jednak do przedstawicieli amerykańskiej linii. Pasażer dostał zakaz lotów.

Większość tanich linii lotniczych nie uwzględnia w cenie biletu bagażu podręcznego. Bez dodatkowej opłaty można wnieść na pokład jedynie plecak, torebkę czy malutką walizkę o określonych wymiarach. Aby zabrać ze sobą do samolotu większy bagaż podręczny, trzeba niestety dopłacić, czasami całkiem sporo. 

Wielu pasażerów, aby uniknąć tej opłaty, wymyśla sposoby na przechytrzenie linii lotniczej. Czasem to jednak przewoźnikom udaje się przechytrzyć nieuczciwych pasażerów. 

Zakaz lotów za oszustwo z darmowym bagażem

Pasażer, który podpisał się RobKAllDay, zamieścił na swoim koncie na TikToku nagranie, w którym przedstawia szybki patent na darmowy bagaż. Jego zdaniem wystarczy kilka chwil, by móc wnieść na pokład większy bagaż podręczny bez dodatkowych opłat. 

Jak widać na wideo, mężczyzna edytuje swoją kartę pokładową - w miejsce „0”, które określa liczbę sztuk bagażu podręcznego dozwolonego do wniesienia do samolotu, wstawia „1”. Z nagrania nie wiadomo, czy ten nieuczciwy sposób rzeczywiście zadziałał. Słychać jedynie komentarze osób, którzy pytają głośno „skąd będą mogli wiedzieć?”.

Okazało się jednak, że amerykańska tania linia Spirit Airlines wie bardzo dużo. Nagranie dotarło bowiem również do przedstawicieli przewoźnika, którzy wysłali list do nieuczciwego pasażera.

– Stworzyłeś nagranie na TiikToku pokazujące użytkownikom, jak manipulować informacjami na karcie pokładowej naszej linii lotniczej. Co więcej, jak wynika z komentarzy pod filmikiem, doradzałeś użytkownikom, jaką konkretnie aplikację należy pobrać, aby dokonać oszustwa – napisano w liście, który mężczyzna opublikował w sieci. 

W liście od Spirit Airlines napisano również, że nieuczciwy pasażer nie może już latać tymi liniami, a każdy zakupiony przez niego bilet przepadnie bez zwrotu pieniędzy. Dodano również, że po upływie co najmniej dwóch lat od daty otrzymanego listu, mężczyzna może wnieść prośbę o ponowne rozpatrzenie tych ograniczeń. Nie oznacza to jednak, że po tym czasie pasażer zostanie zwolniony z zakazu lotów. 

Zobacz także

Zakładają wszystkie ubrania, by nie płacić za bagaż

To nie pierwszy raz, kiedy pasażerowie próbują przechytrzyć linie lotnicze. W internecie jest wiele sztuczek i sposobów, jak wnieść na pokład bagaż podręczny czy nie płacić za nadbagaż. 

Niejednokrotnie podróżujący zakładali na siebie większość ubrań z walizki, by na szybko ograniczyć ponadwymiarowy bagaż. W ubiegłym roku pasażerka linii lotniczej Thomas Cook Airlines postanowiła założyć tuż przed wejściem do samolotu ...prawie 4 kg ubrań. Pracownicy linii podeszli wówczas do tego sposobu z uśmiechem i porównali nawet żart kobiety do jednej ze scen z amerykańskiego serialu "Przyjaciele".  

Źródło: Daily Mail, Fly4free