Zamknij

Pasażer przejął stery samolotu easyJet. Pilot nie zjawił się w pracy

Nina Czochara
06.09.2019 09:41
EasyJet
fot. Pixabay

Michał Bradley, jeden z pasażerów samolotu easyJet, postanowił zastąpić pilota, który nie zjawił się w pracy. Mężczyzna usiadł za sterami maszyny i poleciał do Alicante w Hiszpanii. Dzięki niemu turyści bez opóźnienia polecieli na wakacje.

Do niecodziennego zdarzenia doszło na pokładzie samolotu linii lotniczych EasyJet. Pilot, który miał tego dnia usiąść za sterami maszyny lecącej z Manchesteru do Alicante, nie przyszedł do pracy. W związku z tym pojawiła się groźba opóźnienia lotu o dwie godziny. Sytuację uratował Brytyjczyk, Michael Bradley, który był w gronie pasażerów. Mężczyznę okrzyknięto "bohaterem lotu".

EasyJet: pasażer zastąpił pilota

Michael Bradley miał lecieć na wakacje do Alicante z żoną i synkiem. Gdy pojawił się na lotnisku w Manchesterze, dowiedział się, że samolot jest opóźniony z powodu braku jednego z pilotów. Postanowił zaoferować swoja pomoc. Okazało się, że Brytyjczyk jest zawodowym pilotem i pracuje właśnie w liniach lotniczych easyJet. Skontaktował się ze swoimi przełożonymi i dostał zgodę na pilotowanie samolotu.

– Zadzwoniłem do centrali easyJet i powiedziałem: "Cześć, jestem właśnie w terminalu i mój lot ma być odwołany. Mam ze sobą licencję i dowód tożsamości. Chciałbym pojechać na wakacje, więc jeśli potrzebujecie pomocy, to jestem gotowy do startu" – powiedział Brytyjczyk w rozmowie z mediami.

Mężczyzna o swojej decyzji poinformował pasażerów i został nagrodzony brawami. Zdarzenie zostało nagrane przez jedną z podróżnych i opublikowane w sieci.

Zaraz potem Bradley zasiadł za sterami jako pierwszy oficer i bezpiecznie przeprowadził lot do Alicante. Sytuację nazwano wyjątkową, a samego pilota okrzyknięto "bohaterem lotu". 

Władze easyJet zapewniły, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami, bo pilot zasiadający za sterami samolotu miał przy sobie licencję, był wypoczęty i gotowy do pracy – wcześniej miał bowiem 4 dni wolnego.

ZOBACZ TAKŻE:

• Pilot zasnął za sterami samolotu. Obudził się 80 km za lotniskiem

• Kontroler lotu pomylił kierunki. Samolot w ostatniej chwili uniknął zderzenia z górą

• Pilot pomylił przyciski i... zgłosił porwanie samolotu

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET,.pl/NC