Zamknij

Pasażer samolotu zatrzymany za selfie z "niebezpiecznym" podpisem

Redakcja
27.11.2018 09:53
Jet Airways
fot. Shutterstock

20-letni pasażer samolotu linii Jet Airways został zatrzymany po tym, jak na pokładzie zrobił sobie selfie i w podpisie zdjęcia użył słowa "terrorysta". 

Do zdarzenia doszło na pokładzie maszyny indyjskich linii Jet Airways lecącej z Kalkuty do Bombaju. Zdjęcie 20-latka z podpisem "terrorysta" wywołało niemałe zamieszanie na pokładzie. Przez ten niewinny wydawać by się mogło żart, samolot musiał awaryjnie lądować. Lot był opóźniony o 1,5 godziny. 

Selfie z podpisem "Terrorysta podczas lotu"

Jak podaje BBC, Yogvedant Poddar zakrył połowę twarzy chusteczką. Następnie zrobił sobie zdjęcie i podpisał je "Terrorysta podczas lotu, łamię kobiece serca". Za pomocą Snapchata chciał wysłać zdjęcie do swojego przyjaciela. 

Jednak zdjęcie 20-latka zobaczył siedzący obok współpasażer. Przerażony słowem "terrorysta", powiadomił załogę samolotu indyjskich linii lotniczych. Pilot został zmuszony do lądowania. 

Jak podała policja w oświadczeniu, zatrzymano 20-letniego Poddara za "złośliwą działalność na pokładzie", ponieważ użył języka, który "sugerował zagrożenie bezpieczeństwa".

Ojciec zatrzymanego pasażera tłumaczył lokalnym mediom, że jego syn po prostu żartował. Jednak przez jego "żart" samolot z ok. 100 pasażerami był opóźniony o 1,5 godziny.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: bbc.com

___

RadioZET.pl/NC