Zamknij

Pasażer wrzucił monety do silnika samolotu. Teraz linia żąda 80 tys zł. grzywny

Redakcja
26.02.2019 09:58
Silnik samolotu
fot. Shutterstock

To już kolejny przypadek, kiedy pasażer tuż przed startem samolotu wrzucił do silnika kilka monet. Wszystko po to, aby... maszyna szczęśliwie doleciała na miejsce. Linia lotnicza tym razem nie odpuszcza i żąda od pasażera prawie 80 tys. złotych odszkodowania.

W Chinach już po raz czwarty zdarzyła się sytuacja, kiedy podróżny tuż przed lotem wrzucił monety do silnika samolotu. Zdaniem pasażerów ma to zapewnić... szczęśliwe dotarcie do celu. Linia lotnicza Lucky Air chce ukarać podróżnych praktykujących tego typu działanie.

80 tys. zł za wrzucenie monety do silnika

Tym razem osobą odpowiedzialną za zamieszanie był 28-letni mężczyzna. Pasażer wrzucił monety do silnika w taki sposób, że prawie nikt się nie zorientował. Sytuacja wyszła na jaw dopiero po zakończeniu boardingu lotu z Anquing do Kunmingu w Chinach, gdy jeden z pracowników obsługi zauważył kilka monet leżących na ziemi, tuż obok silnika.

Linia lotnicza postanowiła nie narażać bezpieczeństwa pasażerów – lot został odwołany, samolot trafił do przeglądu, a 162 pasażerów poleciało w podróż na tej trasie następnego dnia.

28-latek, który tłumaczył, że wrzucił monety na szczęście, będzie miał spore kłopoty z powodu swojego gestu. Linia lotnicza wyliczyła swoje straty na 140 tys. juanów, czyli prawie 80 tys. złotych. Przewoźnik podał, że pozwie mężczyznę do sądu, w którym będzie domagał się zwrotu całej kwoty.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC