Zamknij

Pasażer wyrzucony z samolotu we Wrocławiu. Nie chciał założyć maseczki

30.10.2020 09:36
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Do awantury o maseczkę doszło na pokładzie samolotu, który miał wylecieć z Wrocławia do Wielkiej Brytanii. 56-letni pasażer odmówił założenia maseczki, a następnie nie stosował się do poleceń załogi i kapitana. Interweniowała straż graniczna, która wyprowadziła pijanego mężczyznę z samolotu. 

W dobie pandemii koronawirusa jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas podróży samolotem jest obowiązek noszenia maseczki przez cały rejs. Niestety nie wszyscy podróżni chcą stosować się do tych zaleceń. To z kolei bardzo często prowadzi do awantur na pokładzie i stwarza zagrożenia dla innych podróżujących. 

Wrocław. Awantura o maseczkę w samolocie

Do incydentu doszło 28 października na pokładzie samolotu, który miał wystartować z lotniska we Wrocławiu do Bristolu. 56-letni mężczyzna, pomimo wielu upomnień, nie chciał założyć maseczki i nie stosował się do poleceń personelu pokładowego i kapitana. Jak poinformowała mjr Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, pasażer był pod wpływem alkoholu i stwarzał zagrożenie dla innych pasażerów.

Kapitan maszyny poprosił o interwencję straży granicznej. Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych pojawili się na pokładzie i wyprowadzili mężczyznę z samolotu. 

56-latek za niestosowanie się do poleń załogi samolotu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Nie mógł też wrócić na pokład i samolot odleciał do Bristolu bez niego. 

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej