Zamknij

Pasażer wyskoczył z samolotu przez drzwi ewakuacyjne. "Był przekonany, że pomylił lot"

Redakcja
28.02.2018 10:16
Pasażer wyskoczył z samolotu przez drzwi ewakuacyjne. "Był przekonany, że pomylił lot"
fot. Fotolia

Ten lot na długo zapamiętają wszyscy pasażerowie. Jeden z podróżnych, tuż przed startem, stwierdził, że pomylił samolot i musi natychmiast opuścić pokład. Postanowił otworzyć drzwi ewakuacyjne i zeskoczył ze zjeżdżalni na płytę lotniska.

Wszystko działo się na pokładzie samolotu linii United Airlines, który miał wylecieć z lotniska Newark do Tampa na Florydzie. Kiedy wszyscy pasażerowie byli już gotowi do rozpoczęcia procedury startowej,  jeden z podróżnych zaczął nagle krzyczeć. Mężczyzna twierdził, że znajduje się na pokładzie niewłaściwego samolotu i musi natychmiast opuścić pokład.

Pasażer otworzył drzwi ewakuacyjne i wyskoczył

25-latek bez zastanowienia otworzył drzwi ewakuacyjne i zeskoczył na płytę lotniska, korzystając z nadmuchiwanej zjeżdżalni. Po tym zdarzeniu policja bardzo szybko zatrzymała "uciekającego" pasażera.

Jak się okazało, mężczyzna wcale nie pomylił samolotu. W kieszeni miał bilet dokładnie na ten lot, z którego w nietypowy sposób się ewakuował. 

Drzwi ewakuacyjne
fot. Fotolia

Zobacz także

To była zwykła pomyłka 

Rzeczniczka linii United Airlines potwierdziła przebieg całego zdarzenia i dodała, że wszystko wskazuje na pomyłkę 25-letniego pasażera. Czy w ogóle możliwa jest sytuacja, w której podróżny wsiada do złego samolotu?

Okazuje się, że tego typu zdarzenie mogłoby mieć miejsce wyłącznie w przypadku wystąpienia jednocześnie szeregu wielu błędów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kobieta poleciała samolotem... używając paszportu swojego męża

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC