Zamknij

Pasażer zażartował, że ma koronawirusa. Samolot musiał zawrócić na lotnisko

Redakcja
05.02.2020 09:51
WestJet Airlines
fot. Flickr

Pasażer samolotu lecącego z Kanady na Jamajkę okłamał obsługę samolotu, twierdząc, że jest zakażony koronawirusem - poinformowała kanadyjska policja. Załoga musiała zawrócić maszynę na lotnisko w Toronto. 29-letni Kanadyjczyk, który wywołał zamieszanie w czasie lotu, został aresztowany i ma stanąć przed sądem. 

Pasażer spowodował zakłócenie rejsu na Jamajkę, mówiąc, że był w Chinach i ma koronawirusa - powiedziała Sarah Patten, rzeczniczka policji w mieście Peel, leżącego w pobliżu międzynarodowego lotniska Pearson w Toronto. Do zdarzenia doszło w samolocie kanadyjskiej linii WestJet. Na pokładzie maszyny było 243 osoby.

Pasażer skłamał, że ma koronawirusa

Po tym, jak 29-letni Kanadyjczyk poinformował, że jest zarażony śmiertelnym wirusem, kapitan samolotu podjął decyzję o powrocie na lotnisko w Toronto. Po wylądowaniu pasażer został dokładnie przebadany przez lekarzy, którzy nie stwierdzili u niego żadnych objawów koronawirusa. Następnie został aresztowany i oskarżony o nierozważne i kosztowne w skutkach żarty. 9 marca Kanadyjczyk ma stanąć przed sądem.

Jedna z pasażerek samolotu opowiadała, że podczas lotu widziała mężczyznę, robiącego sobie selfie i mówiącego głośno, że ma koronawirusa.

Zobacz także

– Przyszły stewardessy, dały mu maskę i rękawiczki i poleciły mu zająć miejsce na tyle kabiny pasażerskiej – mówiła kobieta kanadyjskiej prasie. Dodała, że kapitan samolotu zdawał sobie sprawę z nierozważnych żartów kanadyjskiego pasażera, ale procedury nakazywały mu powrót na lotnisko w Toronto.

Linie WestJet przeprosiły wszystkich pasażerów za utrudnienia i wyjaśniły, że powrót samolotu do Toronto był konieczny. „Ze względu na ostrożność nasza załoga musiała zastosować się do wszystkich protokołów dotyczących chorób zakaźnych na pokładzie” – napisał przewoźnik w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Dramatyczny lot Ryanaira. Cztery osoby straciły przytomność w samolocie

•  Koronawirus. Linie lotnicze zawieszają loty do Chin

•  Wywołał alarm bombowy, żeby zdążyć na samolot. Pasażer trafił do więzienia

___

RadioZET.pl/PAP/NC