Zamknij

Pasażerka nie chciała płacić za bagaż. Postanowiła założyć 4 kg ubrań

Nina Czochara
15.04.2019 10:13
Pasażerka nie chciała płacić za bagaż. Postanowiła założyć 4 kg ubrań
fot. Facebook/screen

Pasażerka linii lotniczej Thomas Cook Airlines znalazła sposób na to, by zaoszczędzić na podróży. Nie chciała płacić za bagaż, dlatego tuż przed wejściem na pokład postanowiła założyć połowę ubrań ze swojej walizki. Pracownicy linii lotniczej porównali żart kobiety do jednej ze scen z amerykańskiego serialu "Przyjaciele". 

Pracownik linii lotniczej Thomas Cook zatrzymał jedną z pasażerek, Natalie Wynn, w czasie boardingu na lotnisku w Manchesterze. Kobieta miała lecieć na Wyspy Kanaryjskie. Przed wejściem na pokład poproszono 30-letnią pasażerkę o zważenie bagażu, po czym okazało się, że walizka waży 9,4 kg – o 3,4 kg więcej, niż przewiduje to norma dla bagażu podręcznego...

Chciała zaoszczędzić na bagażu, założyła połowę ubrań

Pasażerka została poproszona przez pracownika linii o zarejestrowanie walizki jako bagażu głównego i dopłacenie za niego 118 dolarów. Wtedy 30-latka wpadła na pomysł, jak uniknąć dodatkowych opłat za bagaż. 

Natalie Wynn otworzyła walizkę i założyła siedem sukienek, dwie pary butów, dwie pary spodni, spódnicę i kardigan o łącznej wadze... niemal 4 kg

- „Niezadowolona z całej sytuacji była tylko kobieta przy bramce. Mimo wszystko pozwoliła mi przejść do samolotu” - powiedziała Wynn, dodając, że prawie zemdlała z gorąca.

Kiedy 30-latka w końcu weszła do samolotu w takim przebraniu, inni pasażerowie śmiali się z niej, a niektórzy oferowali jej nawet miejsce w ich walizkach.

Pracownicy linii lotniczej Thomas Cook docenili pomysłowość kobiety i porównali to, co zrobiła, z jednym z epizodów popularnego serialu „Przyjaciele”. Chodzi o odcinek, w którym Joey, w ramach zemsty na przyjacielu, założył na siebie całą garderobę Chandlera.

Joey Tribbiani w serialu "Przyjaciele"
fot. YouTube/Joey Tribbiani w serialu "Przyjaciele"
Zagłosuj

Czy miałeś/aś problem ze zbyt ciężkim bagażem podręcznym?

Liczba głosów:

To nie pierwsza sytuacja, kiedy pasażerowie próbują uniknąć dodatkowych opłat za bagaż. W zeszłym roku sieć obiegło wideo jednego pasażerów linii Ryanair, który znalazł ciekawy sposób na "ominięcie" nowych przepisów dotyczących bagażu podręcznego. Aby nie płacić za większą walizkę, postanowił... założyć na siebie wszystkie ubrania i drobne rzeczy schować do kieszeni płaszcza. Cała sytuacja została nagrana i wrzucona do mediów społecznościowych.  

Przeczytaj take:

 Tak pasażer przechytrzył tanie linie lotnicze. Jego nagranie obiegło sieć [WIDEO]

• Tak "rzucają" naszymi bagażami na lotnisku. Skandaliczne nagranie obiegło sieć [WIDEO]

Źródło: The Sun

___

RadioZET.pl/NC