Zamknij

Pasażerka nie chciała założyć maseczki na pokładzie. Została wyproszona z samolotu

28.07.2020 09:29
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Do awantury doszło między jedną z pasażerek linii American Airlines a personelem pokładowym. Najpierw kobieta domagała się wpuszczenia na pokład przed innymi turystami, a następnie odmówiła założenia maseczki na pokładzie. Upór i agresywne zachowanie kobiety spowodowały opóźnienie startu samolotu. 

Linie American Airlines poinformowały, że od 29 lipca pasażerowie mają obowiązek noszenia maseczki nie tylko w samolocie, ale także na lotnisku. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie niemowlaki oraz małe dzieci, które nie ukończyły dwóch lat. Pasażerowie, którzy nie będą chcieli dostosować się do obowiązujących zasad, muszą liczyć się z zakazem korzystania z samolotów tego przewoźnika. Przekonała się o tym jedna z podróżujących na trasie z Ohio do Karoliny Północnej.

Awantura na pokładzie American Airlines

Do sieci trafiło nagranie jednej z pasażerek, która była świadkiem całego zdarzenia. Kobieta najpierw domagała się wpuszczenia na pokład przed podróżnymi, a następnie pokłóciła się ze stewardem po tym, jak ten poprosił ją o niekorzystanie z telefonu komórkowego. Chwilę później poproszona o założenie maseczki, stała się agresywna. Całe zamieszanie i upór kobiety sprawiły, że samolot nie mógł wystartować.

Ostatecznie niesforna pasażerka musiała opuścić pokład samolotu. W momencie, kiedy szła między siedzeniami, inni podróżni zaczęli klaskać.

Z powodu tego zdarzenia na pokładzie, maszyna musiała zawrócić z pasa startowego i ponownie zatankować.

Źródło: news.com.au