Zamknij

Pasażerka odmówiła obejrzenia instrukcji bezpieczeństwa. Wyrzucono ją z samolotu

Nina Czochara
08.05.2019 09:30
Air New Zealand
fot. Shutterstock

Pasażerka linii lotniczych Air New Zealand została wyprowadzona z samolotu tuż przed startem do Auckland. Kobieta zignorowała na pokładzie polecenia załogi i odmówiła obejrzenia instrukcji bezpieczeństwa. 

Przed każdym lotem personel pokładowy dokonuje demonstracji środków bezpieczeństwa na pokładzie. Coraz częściej odbywa się to w formie elektronicznej - kilkuminutowy film z instrukcją wyświetlany jest na ekranie przed pasażerami. W tym czasie wymaga się od podróżnych uwagi i potraktowania poważnie prezentowanych instrukcji. Za ignorowanie środków bezpieczeństwa może czekać surowa kara, o czym przekonała się jedna z pasażerek. 

Kobieta została wyprowadzona przez policję

Pasażerka Air New Zealand została zmuszona do opuszczenia samolotu, który miał planowo polecieć z Wellingtonu do Auckland, ponieważ odmówiła obejrzenia filmu z instrukcją bezpieczeństwa. Jak wyjaśnił personel pokładowy, kobieta nie poświęcała uwagi instrukcji, w tym czasie zajmowała się smartfonem i nie reagowała na upomnienia. Nie chciała także opuścić pokładu. Ostatecznie z samolotu wyprowadziła ją policja.

Za pasażerką wstawili się jednak inni podróżni, którzy zwrócili uwagę, że instrukcja bezpieczeństwa była zbyt długa i przedstawiona w nieprzystępny sposób. To jednak nie zmieniło sytuacji pasażerki, która nie mogła polecieć Auckland.

Zagłosuj

Czy pasażerka została właściwie ukarana?

Liczba głosów:

Linia Air New Zealand słynie z kontrowersyjnych filmików z instrukcją bezpieczeństwa puszczanych przed wylotem. Poprzednie wideo tak bardzo nie spodobało się pasażerom, że zostało wycofane pół roku po wprowadzeniu. Nowozelandzcy artyści rapowali w nim całą instrukcję. Krytycy zarzucili wtedy przewoźnikowi, że nie traktuje poważnie bezpieczeństwa pasażerów. Linie najwyraźniej postanowiły udowodnić, że do zasad pokładowych podchodzą z należytą powagą. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC