Zamknij

Pasażerka otworzyła drzwi samolotu tuż przed startem."Chciała zaczerpnąć powietrza"

Nina Czochara
26.09.2019 12:01
Pokład samolotu
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Pasażerka samolotu chińskich linii Xiamen Airlines niespodziewanie tuż przed startem otworzyła drzwi ewakuacyjne. Kobieta wyjaśniła, że chciała po prostu zaczerpnąć świeżego powietrza. 

Do incydentu doszło niedługo przed startem samolotu, który miał wylecieć z lotniska Wuhan-Tianhe w Chinach do portu w Lanzhou. Jedna z pasażerek zaczęła narzekać, że na pokładzie jest bardzo duszno i potrzebuje trochę świeżego powietrza. Postanowiła otworzyć drzwi ewakuacyjne, przy których siedziała. 

Pasażerka została zatrzymana

Jak podaje "The Sun", pomimo upomnień stewardesy, pasażerka postanowiła "wpuścić" nieco świeżego powietrza. W tym celu otworzyła drzwi ewakuacyjne znajdujące się w środkowej części samolotu. Incydent wywołał niemałe poruszenie wśród pasażerów na pokładzie. Załoga bardzo szybko powiadomiła policję. Funkcjonariusze wyprowadzili pasażerkę z samolotu, a inni podróżni odetchnęli z ulgą.

Zobacz także

W wyniku tego zdarzenia start samolotu był opóźniony o godzinę. Załoga linii Xiamen Airlines musiała jeszcze raz przeprowadzić procedury bezpieczeństwa. Tożsamość ani wiek pasażerki nie został ujawniony. Nie poinformowano również, jakie konsekwencje spotkają kobietę. Niewykluczone, że będzie miała zakaz podróżowania samolotami.

ZOBACZ TAKŻE:

• Pasażerka przez pomyłkę otworzyła drzwi ewakuacyjne samolotu. Myślała, że to toaleta

• Chcieli dogonić samolot na pasie startowym. Teraz muszą zapłacić ponad 8 tys. zł kary

Źródło: The Sun, Mirror.co.uk

___

RadioZET.pl/NC