Zamknij

Pasażerka pomyliła samoloty. Zamiast do Irlandii Północnej poleciała do Hiszpanii

08.06.2021 09:28
Pokład samolotu - pasażerowie
fot. Shutterstock

Jedna z pasażerek linii easyJet chciała polecieć do Belfastu, aby odwiedzić swoją rodzinę. Niestety na lotnisku pomyliła bramki i wsiadła do niewłaściwego samolotu brytyjskiej linii. Przez swoją pomyłkę zamiast w stolicy Irlandii Północnej wylądowała w Hiszpanii. 

Do nietypowej sytuacji doszło na lotnisku w Manchesterze. 25-letnia kobieta miała zaplanowany lot linią easyJet do Belfastu. Pasażerka nie spodziewała się z pewnością, że wyląduje na lotnisku oddalonym od pierwotnego celu o ponad 3 tysiące kilometrów. 

EasyJet. Pasażerka wsiadła do złego samolotu

Na początku wszystkie przebiegało pomyślnie. Pasażerka przeszła wszystkie kontrole, przy bramce pracownicy linii easyJet zeskanowali jej bilet, po czym wsiadła na pokład samolotu. Zaraz po zajęciu miejsca 25-latka postanowiła na chwilę się zdrzemnąć - jej lot do Belfastu miał trwać około 40 minut.

Po przebudzeniu kobieta zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak. Zegarek wskazywał, że powinni już wylądować, tymczasem samolot wciąż był w powietrzu. Gdy pasażerka zapytała stewardesy, kiedy będą na miejscu, usłyszała, że "za około godzinę i 15 minut wylądują na Gibraltarze".  Dopiero wtedy uświadomiła sobie, że leci niewłaściwym samolotem. 

Jak przyznała 25-latka w wywiadzie dla BBC, wiedziała, że jej rodzice czekają na nią na lotnisku w Belfaście i nie mieli pojęcia o całej sytuacji. Jeszcze na pokładzie załoga pomogła jej się skontaktować z rodziną i poinformować o całym zdarzeniu. 

Po wylądowaniu na Gibraltarze linia easyJet zorganizowała pasażerce powrót do Manchesteru, a następnie lot do Belfastu, czyli pierwotnego celu podróży.

Całą sytuację potwierdziła linia easyJet. Rzecznik podkreślił, że próbują wyjaśnić, jak mogło dojść do takiej pomyłki.

– EasyJet ściśle współpracuje ze wszystkimi lotniskami, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Wspólnie z lotniskiem i naszym partnerem obsługi naziemnej w Manchesterze badamy, w jaki sposób pasażerka mogła wsiąść do niewłaściwego samolotu – powiedział w oficjalnym oświadczeniu. 

Źródło: metro.co.uk, BBC, Fly4free.pl