Zamknij

Pasażerka przez pomyłkę otworzyła drzwi ewakuacyjne samolotu. Myślała, że to toaleta

Nina Czochara
10.06.2019 08:12
Pasażerka przez pomyłkę otworzyła drzwi ewakuacyjne samolotu. Myślała, że to toaleta
fot. Shutterstock

Rejs linii Pakistan International Airlines został opóźniony o siedem godzin po tym, jak jedna z pasażerek samolotu przypadkowo otworzyła drzwi wyjścia awaryjnego. Na pokładzie doszło do niemałego zamieszania.

Do incydentu doszło w momencie, kiedy maszyna pakistańskich linii znajdowała się na pasie startowym w Manchestrze. Niedługo samolot miał wylecieć do Pakistanu. Nagle jednak z pasażerek wstała, aby udać się do toalety. Omyłkowo nacisnęła guzik od awaryjnych drzwi bezpieczeństwa.

Pasażerka otworzyła drzwi awaryjne samolotu

Na pokładzie samolotu powstało zamieszanie wśród pasażerów. W wyniku otworzenia drzwi przeznaczonych do ewakuacji mechanizm zainstalowany w maszynie automatycznie wysunął dmuchaną rampę, służącą do ewakuacji w razie niebezpieczeństwa – donoszą lokalne media.

- Kiedy doszło do otwarcia rampy powietrznej, samolot znajdował się na pasie startowym, więc na szczęście nie wystąpiło żadne zagrożenie dla pasażerów - powiedział rzecznik Pakistan International Airlines.

Przez pomyłkę kobiety lot został opóźniony o 7 godzin. Wszyscy pasażerowie musieli bowiem opuścić pokład, aby załoga wraz z ekipą techniczną ponownie sprawdziła i przygotowała maszynę do odbycia rejsu z Manchesteru do Pakistanu.

ZOBACZ TAKŻE:

Panika na pokładzie. Pilot pomylił przyciski w czasie lotu

Samolot pomylił trasę. Poleciał do Edynburga zamiast do Duesseldorfu

Źródło: Manchster Evening News

___

RadioZET.pl/NC