Zamknij

Pasażerka urodziła w samolocie. Dziewczynka otrzymała imiona po dwóch stewardesach

24.11.2021 09:28
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Pasażerka linii Philippine Airlines urodziła dziecko w czasie podróży samolotem. W odebraniu porodu pomogła jej załoga maszyny. Matka dziecka w ramach podziękowania dla personelu dała swojej córce imiona po dwóch stewardesach. 

Do niecodziennego zdarzenia doszło w miniony weekend (20 listopada) podczas lotu linii Philippine Airlines z Dohy do Manili na Filipinach. Jedna z pasażerek zaczęła odczuwać bóle porodowe. Były na tyle silne, że załoga nie mogła czekać na lądowanie. Podjęto decyzję o odebraniu porodu na pokładzie samolotu, który przewoził łącznie 320 podróżnych.

Narodziny na pokładzie samolotu Philippine Airlines

Pasażerką zajęła się załoga maszyny – Scarlett Mercado, Ann Claire Reboron, Marc Anthony Cue, Clinton Ros, Philip King Aguilar oraz Merian Buan Ventura. Dwie z wymienionych osób miały uprawnienia pielęgniarskie. Poród przebiegł na szczęście bez żadnych komplikacji.

Dziewczynka przyszła na świat o godzinie 7.20 czasu lokalnego, na dwie i pół godziny przed lądowaniem na filipińskim lotnisku w Manili. Matka dziecka postanowiła w ramach wdzięczności za pomoc przy narodzinach nadać swojemu dziecku imiona po stewardesach. 

– Mała Scarlett Ann jest zdrowa i otrzymała imię po dwóch stewardesach, które pomagały podczas akcji porodowej – napisano w poście opublikowanym na Facebooku.

Kilka lecących tym samym lotem matek przekazało ubranka dla narodzonej dziewczynki. Nad stanem matki oraz dziecka czuwali znajdujący się w samolocie specjaliści.

– Gratulacje dla naszej załogi, która wykazała się profesjonalizmem w zakresie bezpieczeństwa. Nasz personel pokładowy jest wyszkolony, aby radzić sobie z niezwykłymi sytuacjami – napisał w mediach społecznościowych rzecznik Philippine Airlines.

Według Simple Flying, narodziny na pokładzie samolotu należą do rzadkości – zdarza się to zaledwie jednemu na 26 milionów podróżujących. 

Źródło: news.com.au, wp.pl