Zamknij

Pasażerka zasnęła w czasie lotu. Obudziła się w nocy w pustym samolocie

Nina Czochara
24.06.2019 09:42
Pasażerka zasnęła w samolocie
fot. Shutterstock

Obsługa samolotu linii Air Canada zapomniała o jednej z pasażerek, która zasnęła w czasie lotu. Kobieta obudziła się w Toronto w pustej maszynie z rozładowanym telefonem. Pasażerka nie wiedziała, jak wydostać się z samolotu. 

Do zdarzenia doszło w czasie krótkiego, 90-minutowego lotu z Quebec City na lotnisko Pearson International w Toronto. Jedna z pasażerek, Tiffani Adams, zasnęła w połowie podróży, ale obudziła się dopiero kilka godzin po wylądowaniu, około północy. Samolot był już pusty, a co więcej nie znajdował się przy lotniskowej bramce, ale został przeprowadzony gdzieś na odludzie, w bliżej nieokreślonej lokalizacji na lotnisku.

Obsługa zapomniała o śpiącej pasażerce

Nie wiadomo jak to możliwe, że nikt nie obudził pasażerki, która przespała lądowanie, wyjście innych podróżnych z pokładu i parkowanie samolotu. Pewne jest jedynie to, że był to ostatni lot tego dnia i maszyna nie była sprzątana. W pierwszym odruchu kobieta postanowiła zadzwonić po pomoc, jednak okazało się, że jej telefon komórkowy jest rozładowany. Nie mogła naładować baterii, bo zasilanie w samolocie było wyłączone.

W tej sytuacji Tiffani Adams udała się do kokpitu i próbowała połączyć się z kimś przez radio, ale to również nie działało. Kobiecie udało się jedynie znaleźć latarkę i postanowiła otworzyć główne drzwi od samolotu. Pasażerkę przeraziło ją to, że będzie musiała skoczyć z kilku metrów. W tej sytuacji wpadła na pomysł, aby machać latarką, mając nadzieję, że ktoś ją dostrzeże. W końcu kobietę zauważył pracownik zajmujący się bagażami i pomógł jej wydostać się z maszyny. 

Przedstawiciele linii Air Canada przeprosili Tiffani Adams za to nieprzyjemne zdarzenie. Przewoźnik zapowiedział, że już rozpoczął dochodzenie w celu wskazania winnych za to niedopatrzenie. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Panika na pokładzie. Pilot pomylił przyciski w czasie lotu

 Była jedyną pasażerką w całym samolocie. "To było ekscytujące przeżycie"

 Pasażerka odmówiła obejrzenia instrukcji bezpieczeństwa. Wyrzucono ją z samolotu

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC