Zamknij

Pasażerki nie chcieli wpuścić na pokład. Powodem niewłaściwy ubiór

Redakcja
31.01.2020 15:10
Pasażerka na lotnisku
fot. Shutterstock

Do niecodziennego zdarzenia doszło na terenie portu lotniczego Denver w USA. Pracownicy linii United Airlines zatrzymali tuż przed wejściem na pokład jedną z pasażerek, która - ich zdaniem - miała zbyt głęboki dekolt. Kobieta opisała swoją historię w mediach społecznościowych. 

Andrea Worldwide miała wylecieć z Denver amerykańską linią United Airlines. Na lotnisku dowiedziała się, że przez nieodpowiedni strój nie zostanie wpuszczona na pokład samolotu. Pasażerka podzieliła się swoją historią i zdjęciem na Facebooku.

Zbyt duży dekolt do samolotu

Andrea została zatrzymana przy bramce - jeden z pracowników linii poprosił ją o wyjście z kolejki. Kobieta została poinformowana, że zdaniem załogi jej bluzka ma zbyt głęboki dekolt, przez co widoczna jest część biustonosza. 

- Na początku myślałam, że to dlatego, że miałam zniszczony bilet, ale później dowiedziałam się, że to z powodu tego, co miałam na sobie - napisała na swoim profilu.

Początkowo wszystko wskazywało na to, że kobieta będzie musiała zrezygnować z zaplanowanej podróży. Jednak ostatecznie załoga zmieniła zdanie. W ramach przeprosin za niekomfortową sytuację pasażerce zaproponowano voucher w wysokości 100 dolarów na kolejny lot.

Andrea Worldwide nie chciała jednak przyjąć tego prezentu od linii lotniczej. Jak wyjaśniła, voucher nie byłby w stanie zrekompensować upokorzenia, którego doświadczyła. Dodała również, że więcej nie skorzysta z usług United Airlines.

Do sprawy odniósł się rzecznik amerykańskiego przewoźnika. W rozmowie z "The Independent" przyznał, że firma posiada restrykcyjne wymogi w kwestii ubioru. Tak restrykcyjne przepisy powinny obejmować jednak wyłącznie pracowników i ich rodziny.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Pasażerka wyrzucona z samolotu easyJet. Powodem niewłaściwy ubiór i zachowanie kobiety

•  Awaryjne lądowanie samolotu easyJet. 23-latek wszczął alarm bombowy na pokładzie

Źródło: podroze.gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC