Zamknij

Pasażerowie ewakuowani z samolotu. Wszystko przez żart nastolatka, który wysłał im zdjęcie... broni

28.07.2021 10:48
Wnętrze samolotu
fot. Shutterstock

Do incydentu doszło w USA. Pasażerów jednego z samolotów linii United Airlines ewakuowano po tym, kiedy otrzymali od nastoletniego współpasażera zdjęcie... broni. Okazało się, że był to jedynie żart, a na fotografii znajdowała się zabawka.

Kilka dni temu na lotnisku w San Francisco miała miejsce niebezpieczna sytuacja. Pasażerowie linii lotniczych United Airlines, którzy mieli się udać 22 lipca do Orlando, nagle zostali ewakuowani z samolot. Powodem był... głupi żart nastolatka.

Otóż młody turysta wysłał innym osobom przebywającym na pokładzie zdjęcie broni. Wdrożono procedury mające na celu zapewnić bezpieczeństwo podróżnym i wszystkich na nowo skontrolowano poza maszyną. Okazało się, że na fotografii znajdowała się zabawka, a nie prawdziwa broń.

Pasażerowie ewakuowani z samolotu. Wszystko przez żart nastolatka, który wysłał im zdjęcie... broni

22 lipca samolot United Airlines miał zaplanowany lot z San Francisco do Orlando. W pewnym momencie kilku pasażerów, którzy już zajęli swoje miejsca na pokładzie, otrzymało na telefon zdjęcie... broni. Personel natychmiast rozpoczął ewakuację.

Podróżni zostali ponownie przeszukani i poddani szczególnie dokładnej kontroli, a następnie mogli wrócić do samolotu. W trakcie sprawdzania okazało się, że nastoletni pasażer, który w ramach żartu za pomocą aplikacji AirDrop wysłał innym zdjęcie broni, niczego niebezpiecznego przy sobie nie miał.

Fotografia przedstawiała zabawkową broń i została zrobiona w zupełnie innym miejscu.

Zarówno pasażerowie, jak i personel najedli się strachu, ale samolot - choć z opóźnieniem - ostatecznie wystartował w kierunku Orlando. Dla żartownisia jednak skończyło się to tym, że nie poleciał wraz z innymi.

Źródło: WP Turystyka