Zamknij

Pasażerowie pobili się na pokładzie. Samolot musiał awaryjnie lądować

Redakcja
18.02.2019 10:17
Samolot Ryanaira
fot. Mariusz Grzelak/East News

Dwóch pasażerów wdało się w bójkę na pokładzie samolotu Ryanair lecącego do Malagi w Hiszpanii. Sytuacja była na tyle poważna, że pilot musiał awaryjnie wylądować w Madrycie.

Do incydentu doszło na pokładzie maszyny Ryanaira podczas lotu z Glasgow w Szkocji do hiszpańskiej Malagi. W pewnej chwili dwóch mężczyzn wdało się w bójkę na pięści, wywołując zamęt w samolocie i przerażenie wśród pasażerów.

Z powodu bójki pilot musiał zmienić kurs

Zdaniem podróżnych awantura zaczęła się od tego, że jeden z podróżnych zaczepił siedzącą niedaleko kobietę, która leciała na wieczór panieński z grupą koleżanek. Drugi mężczyzna stanął w jej obronie. Na pokładzie zapanował chaos, bo dwóch pasażerów zaczęło okładać się pięściami na środku korytarza. Grupka uczestników wieczoru kawalerskiego zaczęła krzyczeć, a członkowie personelu pokładowego nie byli w stanie rozdzielić agresywnych mężczyzn. Po kilkunastu minutach jednego z nich udało się posadzić na miejscu dla stewardes i zablokować pasami. 

Pilot postanowił zmienić kurs i wylądować w Madrycie. Tam policja zabrała agresywnego mężczyznę, a maszyna odleciała do Malagi.

W związku z incydentem Ryanair wydał oświadczenie, w którym podkreślono, że bezpieczeństwo i komfort pasażerów są dla irlandzkiego przewoźnika najważniejszą wartością. „Nie będziemy tolerować chuligańskiego zachowania. Naszym priorytetem jest zapewnienie wszystkim pasażerom bezpiecznej i komfortowej podróży” – napisano w komunikacie.

Przeczytaj także:

• Awantura na pokładzie. Pijana pasażerka zaczęła grozić załodze

• Awantura i bójka pasażerów w samolocie. Poszło o... piwo [WIDEO]

Źródło: rp.pl, wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC