Zamknij

Pasażerowie samolotu zapamiętają ten lot na długo. Mogli zobaczyć z pokładu start rakiety w kosmos

26.05.2021 10:11
Widok z okna samolotu
fot. Shutterstock

Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje, jak z pokładu samolotu wygląda start rakiety Atlas V z Przylądka Canaveral na Florydzie. Pasażerowie tego lotu doświadczyli czegoś nieprawdopodobnego, a internauci są zachwyceni już samym wideo.

18 maja z Przylądka Canaveral na Florydzie o 13:37 czasu wschodnioeuropejskiego wystrzelona została w kosmos rakieta Atlas V. I choć tego typu zdarzenia nie należą już do najrzadszych, akurat ten model ruszył z Ziemi w tym roku po raz pierwszy. W dodatku start pojazdu kosmicznego udało się zobaczyć... pasażerom samolotu, który przelatywał obok!

Do sieci trafiło kilka dni temu nagranie, które pokazuje, jak lot rakiety wygląda z pokładu maszyny i z perspektywy osób, które się na nim znajdowały. Internauci są zachwyceni i zazdroszczą pasażerom, którzy mogli zobaczyć coś takiego na własne oczy. Taka okazja przytrafia się naprawdę rzadko.

Pasażerowie samolotu zapamiętają ten lot na długo. Mogli zobaczyć z pokładu start rakiety w kosmos

Pasażerowie samolotu, który 18 maja przelatywał nad Przylądkiem Canaveral na Florydzie, mieli okazję zobaczyć z okien maszyny coś niezwykłego. Byli oni bowiem świadkami startu rakiety Atlas V należącej do koncernu United Launch Alliance.

Unikatowa okazja do zobaczenia lotu rakiety z pokładu samolotu zdarza się ekstremalnie rzadko, a i w tej sytuacji o mały włos nie przeszłaby pasażerom koło nosa. Wszystko wskazywało na to, że pojazd kosmiczny zostanie wystrzelony w kosmos wcześniej, ale misja miała aż 24-godzinne opóźnienie związane z problemem dotyczącym systemu ciekłego tlenu.

Pasażerowie samolotu nagrali zdarzenie, a następnie zamieścili wideo w sieci - m.in. na Youtube i Twitterze. Doczekało się ono wielu udostępnień i tysięcy pozytywnych komentarzy zachwyconych internautów.

Niesamowite.

 

Zobaczyć trajektorię lotu z tej perspektywy... Bezcenne!

 

Zazdroszczę! Takie ujęcie trafia się raz na milion - pisali obserwatorzy.

A wy chcielibyście coś takiego zobaczyć?

Źródło: Orlando Weekly, Airlive.net