Zamknij

Pasażerowie spóźnili się na lot. Postanowili wtargnąć na płytę lotniska w Krakowie

14.09.2020 10:55
Samolot Ryanair
fot. Shutterstock

Trójka pasażerów, którzy spóźnili się na swój lot z Krakowa do Rzymu, postanowiła sforsować bramki i wbiec na płytę lotniska. Mieli nadzieję, że uda im się wsiąść na pokład maszyny jeszcze przed startem. Musiała interweniować straż graniczna. 

Informację o tym incydencie, do którego doszło 11 września, potwierdziła rzeczniczka krakowskiego lotniska Natalia Vince. 

Kraków-Balice. Pasażerowie wtargnęli na płytę lotniska

Dwaj mężczyźni i kobieta mieli kupione bilety na lot do Rzymu z linią Ryanair. Pasażerowie przeszli przez kontrolę bezpieczeństwa, ale kiedy doszli do bramki, okazało się, że drzwi są zamknięte i nie mogą wejść na pokład. Wtedy postanowili wtargnąć na płytę lotniska. 

– Wpadli na lotnisko w ostatniej chwili. Sforsowali drzwi, uruchomili alarm i wbiegli na płytę. Służba ochrony lotniska i straż graniczna zatrzymała te osoby – relacjonowała Natalia Vince w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Cała trójka została ukarana za to zachowanie mandatem w wysokości 100 zł, a samolot do Rzymu odleciał bez nich. 

Rzeczniczka krakowskiego lotniska apeluje do podróżnych, aby stawiali się na lotnisku odpowiednio wcześnie. Szczególnie w piątki, zarówno przy dojeździe do lotniska, jak i przy odprawie, tworzą się spore korki i kolejki. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i problemów przed wylotem. 

Źródło: Gazeta.pl