Zamknij

Pasażerowie utknęli na 16 godzin w zimnym samolocie. Na zewnątrz było -20 stopni

Redakcja
21.01.2019 10:21
United Airlines
fot. Shutterstock

Pasażerowie samolotu United Airlines, lecącego z Newark do Hongkongu, zostali uziemieni na 16 godzin w ledwo ogrzewanej maszynie. Na zewnątrz, podczas awaryjnego lądowania na lotnisku w Kanadzie, było minus 20 stopni Celsjusza. 

Boeing 777 linii United Airlines z 250 osobami na pokładzie odbywał lot z Newark w USA do Hongkongu. W trakcie podróży jeden z pasażerów źle się poczuł i wymagał szybkiej pomocy medycznej. Pilot musiał awaryjnie lądować na lotnisku Goose Bay na wschodnim wybrzeżu Kanady. Mężczyznę zabrano do szpitala. Samolot nie mógł jednak ponownie wystartować z powodu fatalnej pogody. Pasażerowie zostali uziemieni w maszynie.

Utknęli na kilkanaście godzin w samolocie

Pasażerowie byli zmuszeni pozostać na pokładzie, bo niewielkie lotnisko nie było przygotowane na przyjęcie takiej liczby ludzi. Podróżni przez 16 godzin czekali w ledwo ogrzewanej maszynie, gdy temperatura na zewnątrz spadła do minus 20 stopni. 

Załoga rozdała pasażerom cienkie koce, które tylko w niewielkim stopniu chroniły przed zimnem. Dopiero po 10 godzinach na pokład dostarczono posiłek z fast-foodu w postaci kawy i pączków. 

Ostatecznie pasażerów przetransportowano kolejnym samolotem z powrotem do Newark. Wschodnie wybrzeże Kanady oraz północno-wschodnia część USA zmagają się z lodowcowym zimnem i obfitymi opadami śniegu.

Przeczytaj także:

• Awaria autopilota. Samolot dzieliło zaledwie 13 sekund od katastrofy

• W samolocie wybuchł power bank. Panika na pokładzie samolotu 

Źródło: polsatnews.pl

___

RadioZET.pl/NC