Zamknij

Personel pokładowy linii SAS będzie mógł pracować w szpitalach. Brakuje pielęgniarek

Redakcja
19.03.2020 13:23
Personel pokładowy
fot. Shutterstock

Personel pokładowy skandynawskich linii lotniczych SAS po przejściu trzydniowego kursu będzie mógł pracować w szpitalach, gdzie brakuje pielęgniarek. Do pierwszego szkolenia zgłosiło się 100 chętnych.

- To jest personel, który lata samolotami i dba o pasażerów, jest już przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy - powiedział Fredrik Hillelson z firmy rekrutującej Novare.

Personel linii SAS pomoże w szpitalach

Na kursie organizowanym przez szkołę Sophiahemmet Hoegskola w Sztokholmie dotychczasowe załogi samolotów SAS uzupełnią wiedzę na temat chorób zakaźnych, w szczególności koronawirusa, nauczą się metod pielęgnacji oraz odbędą praktykę.

W większości szpitali w obejmującym stolicę Regionie Sztokholm personelu medycznego brakowało jeszcze przed wybuchem pandemii. Wiele oddziałów było z tego powodu zamkniętych, a pogotowia nie były w stanie pomóc wszystkich potrzebującym. Dziś sytuacja określana jest jako krytyczna.

Do tej pory w Szwecji potwierdzono ponad 1196 przypadków koronawirusa. Zmarło 10 osób.

Linie SAS ogłosiły w niedzielę znaczną redukcję połączeń oraz zwolnienie do 10 tys. osób w związku ze stratami wywołanymi koronawirusem.

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/PAP/NC