Zamknij

Nietypowe zasady kwarantanny w Peru. Można wyjść z domu tylko w określone dni

Redakcja
06.04.2020 11:10
Mężczyzna w masce
fot. Shutterstock

W czasie pandemii każdy kraj ustala własne zasady i restrykcje dotyczące kwarantanny. Na nietypowe rozwiązanie zdecydował się rząd Peru - wprowadzono tam ograniczenie wychodzenia z domu z podziałem na płeć. 

Prezydent Peru, Martin Vizcarra - uzasadniając nowe rozporządzenie - powiedział, że poprzednie środki kontroli społeczeństwa dały dobre rezultaty, ale „nie takie, na jakie liczył”.

Peru. Kwarantanna z podziałem na płeć

Zgodnie z wprowadzonymi w Peru przepisami mężczyźni mogą wychodzić z domu tylko w poniedziałki, środy oraz piątki. Kobiety z kolei mają taką możliwość we wtorki, czwartki i soboty. Zasady dotyczące płci nie obowiązują w niedzielę – wtedy nikt nie może wychodzić z domu – podaje BBC. Wyjście z domu będzie możliwe tylko w kilku przypadkach, takich jak: podróż do pracy, zakupu spożywcze lub wizyta w aptece.

Prezydent, Martin Vizcarra, tłumaczył, że nowe zasady mają na celu zmniejszenie o połowę liczbę osób przebywających w tym samym momencie w przestrzeni publicznej. – Musimy zrobić wszystko, aby na ulicach było jak najmniej osób – podsumował.

Nowe zasady mają obowiązywać do 13 kwietnia. Podobne zasady (kwarantanny z podziałem na pleć) zostały wprowadzone w Panamie.

W Peru do tej pory odnotowano 2281 przypadków zakażenia koronawirusem i 83 ofiary śmiertelne. 

Zobacz także

Zobacz także

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

Źródło: BBC

___

RadioZET.pl/NC