Zamknij

Ta linia lotnicza zaszczepiła cały personel pokładowy. To pierwsza taka sytuacja na świecie

11.02.2021 12:35
Samolotowy personel pokładowy
fot. Shutterstock

Etihad ogłosił właśnie, że zaszczepił przeciw koronawirusowi wszystkich członków personelu pokładowego. Obie dawki leku podano pilotom i stewardessom. To pierwsza linia lotnicza na świecie, która tego dokonała.

Branża turystyczna to ta, która najbardziej ucierpiała przez pandemię koronawirusa. Dlatego też właściciele hoteli, biura podróży, ale też linie lotnicze robią wszystko, aby powrócić do normalności i dalej oferować swoim klientom niezapomniane podróże. Nic więc dziwnego, że dla nich bezpieczeństwo turystów i pracowników to priorytety.

I właśnie dlatego linia lotnicza Etihad, która pochodzi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ruszyła pełną parą z programem szczepień. I już udało jej się zaszczepić wszystkich członków personelu pokładowego! To pierwszy taki przewoźnik na świecie.

Pierwsza linia lotnicza zaszczepiła cały personel pokładowy

Etihad ogłosił właśnie, że zaszczepił przeciw koronawirusowi wszystkich pracowników, którzy świadczą usługi na pokładach samolotów. W programie szczepień wzięli udział piloci, ale też stewardessy. Misja zakończyła się sukcesem, a firma może poszczycić się tym, że zadbała o bezpieczeństwo pasażerów najlepiej, jak mogła.

Umożliwiliśmy szczepienia wszystkim naszym pracownikom, aby nie tylko pomóc w zwalczaniu skutków COVID-19, ale także, aby podróżni czuli się pewnie. Jesteśmy jedyną linią lotniczą na świecie, która wymaga, aby testy COVID-19 były obowiązkowe dla każdego pasażera i członka załogi przed każdym lotem, a teraz jesteśmy pierwszą linią lotniczą na świecie ze 100% zaszczepioną załogą na pokładzie - powiedział Tony Douglas, dyrektor generalny linii Etihad.

Obie dawki szczepionki otrzymały już osoby pracujące na pokładach samolotów, ale zaszczepieni zostali w dużej mierze także pozostali pracownicy marki. 75 proc. zatrudnionych w Etihad otrzymało przynajmniej pierwszą dawkę leku. Warto dodać, że program szczepień uruchomiono w styczniu.

Na tym nie koniec dobrych informacji. Okazuje się, że również lotniczy gigant Emirates oferuje swoim pracownikom szczepienia.

Co o tym sądzicie?

Źródło: Fly4free