Zamknij

Pierwsza na świecie willa pod wodą. Będzie gotowa jeszcze w tym roku

Redakcja
19.04.2018 12:54
Willa pod wodą - Malediwy
fot. East News/Conrad Hotels and Resorts

Luksusowy kompleks Resort Conrad Maldives Rangali na Malediwach ogłosił, że rozpoczyna budowę willi w dużej części położonej pod wodą, w Ocenie Spokojnym. Pierwsi goście będą mogli zarezerwować nocleg jeszcze w tym roku. 

Luksusowy apartament pod wodą w kompleksie Resort Conrad Maldives Rangali na Malediwach ma posiadać dwa poziomy - jedna część będzie ulokowana na powierzchni, a druga pod wodą. Projekt robi ogromne wrażenie. Dobra wiadomość jest taka, że "pod wodą" będzie można przenocować już w listopadzie.

Malediwy: luksusowa willa pod wodą

Jak podają autorzy tego innowacyjnego projektu, nad powierzchnią wody znajdzie się siłownia, salon, druga sypialnia i łazienka, kuchnia i taras. Pod wodą (i to nie w sztucznym zbiorniku, lecz na otwartym oceanie) powstanie główna sypialnia, łazienka i schody prowadzące do góry.

Malediwy - willa pod wodą
fot. East News/Conrad Hotels and Resorts

– Kierując się potrzebą, aby dostarczać innowacyjne doświadczenia gościom, pierwsza na świecie podmorska rezydencja ma zachęcić podróżników do odkrywania Malediwów z zupełnie innej perspektywy – zapewnia hotel w komunikacie prasowym.

Zobacz także

Projekt warty 15 mln dolarów

Nikt na świecie nie zdecydował się dotąd na tak ambitną budowę - wszystkie istniejące podwodne pokoje zlokalizowane są w sztucznych zbiornikach. Tu goście będą otoczeni Oceanem Indyjskim. Cały projekt ma pochłonąć 15 mln dolarów.

Na razie hotel nie zdradza dokładnej ceny za nocleg w tym miejscu. Eksperci szacują, że noc w tym miejscu może kosztować nawet 50 tys. dolarów.

Apartament zostanie przyłączony do istniejącej już podwodnej restauracji Ithaa. Luksusowy apartament będzie w stanie pomieścić maksymalnie 9 osób.

Restauracja pod wodą - Malediwy
fot. conradhotels3.hilton.com

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC