Zamknij

Pierwsze przypadki koronawirusa w Sydney od ponad miesiąca. Władze Australii wprowadzają restrykcje

07.05.2021 13:39
Sydney
fot. Klaudia GROPPI/East News

W Sydney zarejestrowano właśnie pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem od 31 marca 2021 roku. W związku z tym władze podjęły decyzję o wprowadzeniu obostrzeń, które mają zahamować przyrost zarażeń. Zobaczcie, jakie reguły od teraz obowiązują w kraju.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że Australia na dobre uporała się z pandemią koronawirusem. Wszystko dlatego, że od miesięcy nie pojawiały się tutaj nowe przypadki zakażeń. Niestety na początku maja sytuacja się zmieniła. Australijskie ministerstwo zdrowia podało bowiem, że w Sydney i jego okolicach pojawiły się nowe zarażenia patogenem.

Na razie mówi się o kilkunastu zakażeniach, które dotyczą głównie rejonu Nowej Południowej Walii. Niewykluczone jednak, że w praktyce jest ich więcej.

Pierwsze przypadki koronawirusa w Sydney od ponad miesiąca

W Australii w ostatnich dniach zanotowano pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem od marca 2021 roku. Głównie dotyczy to regionu Nowa Południowa Walia, gdzie leży m.in. Sydney. To właśnie na tym terenie zarejestrowano 11 osób chorych na COVID-19 - 9 osób zaraziło się poza granicami Australii, a 2 na miejscu.

O pogarszającej się sytuacji pandemicznej poinformowało australijskie ministerstwo zdrowia. Okazuje się, że obywatele, którzy zarazili się w kraju, to 50-letni mężczyzna i jego żona. Co ciekawe, nie mieli oni kontaktu z innymi zakażonymi.

Specjaliści szukają teraz osób, które w ostatnim czasie spotkały się z 50-latkiem, gdyż niewykluczone, że mógł on pozarażać innych. Pracownicy sklepów i restauracji, w których przebywał, powinni udać się na test na koronawirusa. To samo zresztą powinni zrobić wszyscy mieszkańcy Sydney, którzy mają objawy przeziębienia lub grypy.

Władze od razu też podjęły decyzję o wprowadzeniu restrykcji. W miejscach publicznych obowiązuje noszenie maseczek, a w gospodarstwach domowych nie może przebywać więcej niż 20 zaproszonych gości.

Co ciekawe, od końca marca aż do początku maja w Australii nie notowano nowych przypadków koronawirusa. Aż do teraz. Przypominamy, że od początku pandemii na COVID-19 zachorowało tu prawie 30 tys. obywateli, z czego 90 osób zmarło.

Źródło: WP Turystyka