Zamknij

Pierwszy kraj w UE zniesie wszystkie restrykcje pandemiczne. Władze podały konkretną datę

16.08.2021 15:16
Holandia
fot. Shutterstock

Wygląda na to, że Holandia będzie pierwszym krajem w Unii Europejskiej, który zniesie wszelkie ograniczenia wprowadzone wcześniej w związku z pandemią koronawirusa. Co więcej, władze państwa podają konkretną datę, kiedy ma to nastąpić. Koniecznie przeczytajcie.

Pandemia koronawirusa wciąż nie odpuszcza i stale przybywa zakażeń na całym świecie. Jednak wprowadzone już na początku roku programy szczepień sprawiają, że nieco pozytywniej patrzymy w przyszłość. Rządy wielu państw na bieżąco śledzą sytuację i decydują się m.in. na luzowanie obostrzeń.

Okazuje się jednak, że są też takie rejony, w których mówi się o całkowitym zniesieniu wszystkich restrykcji wprowadzonych wcześniej w związku z rozprzestrzenianiem się patogenu. Jednym z krajów, który deklaruje rezygnację z obostrzeń, jest Holandia.

Pierwszy kraj w UE zniesie wszystkie restrykcje pandemiczne. Władze podały konkretną datę

Jak podaje portal Fly4free, premier Holandii zapowiedział, że do 1 listopada w kraju zostaną zniesione wszystkie restrykcje pandemiczne. Aby jednak do tego doszło, musi zostać spełniony jeden warunek, co wyraźnie zaznaczył w swoim oświadczeniu Mark Rutte.

Zniesienie wszystkich restrykcji do 1 listopada będzie możliwe jedynie wtedy, kiedy nadal będzie malała liczba infekcji wywołanych koronawirusem, a liczba zaszczepionych osób będzie rosła - zaznaczył.

Na razie Holandia należy do tych państw, w których obowiązywały i wciąż obowiązują surowe zasady funkcjonowania w związku z pandemią. Dopiero 30 sierpnia na nowo pracę rozpoczną szkoły wyższe oraz zawodowe - oczywiście z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego i ograniczeniem liczby osób w pomieszczeniach wykładowych do 75. Z kolei restauracje aż do 19 września nie będą mogły funkcjonować po północy.

20 września mają zostać otwarte teatry i kina, a także będzie likwidowany nakaz utrzymywania 1,5-metrowego dystansu społecznego. Wszystkie surowe zasady mają zostać zniesione do 1 listopada.

Co o tym sądzicie?

Źródło: Fly4free