Zamknij

W Tatrach spadł pierwszy śnieg! Piękne nagrania trafiły do sieci

30.11.2020 11:03
Śnieg w górach
fot. Shutterstock

W górach pojawił się pierwszy śnieg! Nagrania Tatr pokrytych warstwą białego puchu trafiły do sieci. I wywołały niemałe poruszenie. Zresztą sami zobaczcie.

Którą porę roku lubicie najbardziej? Jeśli jest to zima, z pewnością już w listopadzie przebieracie nogami na myśl o śniegu i błyszczącym od mrozu mieście. Wygląda na to, że w 2020 roku zima przyszła do nas wcześniej niż w poprzednich latach, bo już teraz w Polsce można zaobserwować biały puch.

W miniony weekend odrobinę śniegu pojawiło się nawet w Warszawie, a z kolei polskie góry niemal w całości znalazły się pod białą pokrywą. Tylko spójrzcie na nagrania, które trafiły do sieci w ostatnim czasie. Ośnieżone szczyty Tatr wyglądają po prostu zjawiskowo!

Pierwszy śnieg w Tatrach

W Tatrach pojawił się pierwszy śnieg! To nie lada gratka dla osób, które mają teraz okazję przebywać w pięknych polskich górach. W końcu wielu z nas kojarzą się one z grubą warstwą białego puchu pokrywającego szczyty, drogi, dachy domów czy choinki.

I choć wydawać by się mogło, że skoro pierwszy śnieg pojawił się tak szybko, równie szybko zniknie, wcale tak nie jest. Mieszkańcy Podhala zamieszczają w sieci zdjęcia i nagrania, które pokazują, że tylko go przybywa!

Bajkowy krajobraz może utrzymać się nawet kilka dni, gdyż w samym Zakopanem temperatura w ostatnim czasie oscyluje wokół kilku stopni poniżej zera. To oznacza tyle, że na wierzchołkach gór jest chłodniej.

Mieliście okazję zobaczyć, jak wyglądają teraz Kuźnice, popularne wśród turystów Krupówki czy inne tereny położone u podnóża Tatr albo w samych górach? Jeśli nie, warto nadrobić. Ten region wygląda teraz wyjątkowo bajkowo.