Zamknij

Pijana Polka paliła w samolocie i obraziła załogę. Teraz czeka ją kara

Redakcja
04.03.2019 10:04
Pokład samolotu Ryanair
fot. Shutterstock

Na karę 180 godzin prac społecznych skazał sąd w Bristolu 40-letnią Polkę, która awanturowała się na pokładzie maszyny Ryanaira. Pijana kobieta paliła papierosy w samolocie i wulgarnie odzywała się do załogi.

Pod koniec lutego przed sądem w Bristolu w Wielkiej Brytanii toczyła się sprawa pijanej Polki, która niewłaściwie zachowywała się na pokładzie samolotu Ryanaira. 40-latka leciała z Poznania do Bristolu liniami lotniczymi Ryanair. Pasażerka usłyszała wyrok sądu.

Kara 180 godzin prac społecznych dla pasażerki

Do zdarzenia doszło pod koniec zeszłego roku w samolocie Ryanaira. Niedługo po stracie maszyny pasażerowi poinformowali personel pokładowy, że 40-letnia Edyta S. zapaliła papierosa. Chwilę później próbowała ponownie zrobić to samo. Inni pasażerowie relacjonowali, że kobieta była wyraźnie nietrzeźwa. Kiedy jedna ze stewardes poprosiła pasażerkę o okazanie karty pokładowej i zabrała jej papierosy, usłyszała wulgarną odpowiedź i zaczęła się awantura.

Z relacji pasażerów wynika, że pasażerka była tak pijana, że nie była w stanie samodzielnie dojść do toalety. Kiedy w końcu jej się to udało, jeszcze dwa razy próbowała zapalić papierosa na pokładzie.

Zobacz także

Po wylądowaniu na lotnisku w Bristolu kobietą zajęli się funkcjonariusze lokalnej policji. O dalszych losach pasażerki zadecydował sąd w Bristolu. 40-latka twierdziła, że jest zmartwiona swoim zachowaniem. Obrońca Edyty S. przekonywał, że pasażerka była rozemocjonowana, gdyż wracała z pogrzebu ciotki, z którą była emocjonalnie związana. Dodał, że 40-latka paląc papierosy, nie chciała powodować żadnego zagrożenia, jednak była zbyt pijana, aby móc w pełni kontrolować swoje zachowanie.

Sąd wymierzył Edycie S. karę 180 godzin prac społecznych. 40-latka poniesie także koszty sądowe w wysokości 250 funtów sądowych.

Zobacz także

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC