Zamknij

Pijana pasażerka samolotu skazana na więzienie. Obrażała załogę i paliła w toalecie

Nina Czochara
11.04.2019 12:51
Na pokładzie
fot. Shutterstock

Pijana pasażerka zrobiła awanturę na pokładzie samolotu po tym, jak odmówiono jej podania kolejnej, czwartej już butelki wina. Kobieta zaczęła obrażać i grozić pracownikom linii lotniczej. Sprawa trafiła przed sąd w Wielkiej Brytanii.

Chociaż do zdarzenia doszło w listopadzie 2018 roku, dopiero teraz brytyjski sąd wydał wyrok w tej sprawie i skazał kobietę na pół roku pozbawienia wolności. Jak wyjaśnił sędzia w swym oświadczeniu, „obecność pijanej i irracjonalnej osoby na pokładzie [...] stwarza potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych pasażerów”. 

Agresywna pasażerka groziła załodze

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu Air India lecącego z Bombaju do Londynu. Jedna z pasażerek, Simone B., po opróżnieniu trzech butelek wina, poszła do załogi pokładowej, żądając kolejnej porcji alkoholu. Kiedy jej odmówiono, popchnęła wózek i zaczęła grozić załodze, mówiąc, że „zostaną rozstrzelani przez Irlandzką Armię Republikańską (IRA)”. 

– Jestem międzynarodowym prawnikiem ds. kryminalnych! Pier*** prawniczką – wykrzykiwała kilkukrotnie. „Reprezentuję ludzi wszystkich nacji, wszystko za darmo! A wy nie możecie mi dać pier*** kieliszka wina?”

Następnie Simone B. schowała się w toalecie, żeby zapalić papierosa. W trakcie całego lotu załoga miała wystosować wiele ostrzeżeń w stronę pasażerki. Po wylądowaniu na lotnisku Heathrow agresywna pasażerka zastała zatrzymana. 

Przeczytaj także: Awantura na pokładzie. Pijana pasażerka zaczęła grozić załodze 

Więzienie i 300 funtów odszkodowania

Stewardesa zeznająca przed sądem opisała zachowanie pasażerki jako niepodobne do niczego, co widziała podczas swojej 34-letniej kariery lotniczej. Brytyjski sąd skazał kobietę na 6 miesięcy więzienia za picie w samolocie i 2 miesiące za napaść

Sędzia przyznał, że: „obecność pijanej i irracjonalnej osoby na pokładzie samolotu to przerażające doświadczenie – nie tylko na długodystansowych lotach – i stwarza potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Zachowywałaś się obraźliwie, pogardliwie i konfrontacyjnie oraz używałaś zatrważającego języka [...]”.

Jak podaje „The Independent”, podczas odczytywania wyroku Simone B. siedziała cicho. Kobieta przyznała się do winy, a oba wyroki mają zostać wykonane jednocześnie. Była pasażerka Air India musi też zapłacić 300 funtów odszkodowania osobie, którą zaatakowała.

Zagłosuj

Uważasz, że pasażerka otrzymała sprawiedliwy wyrok?

Liczba głosów:

Adwokat kobiety zaznaczył, że nie ma ona choroby alkoholowej, a jej zachowanie było spowodowane tym, że wracała właśnie z pogrzebu wujka i była tym bardzo rozemocjonowana. 

Przeczytaj także: Pasażerka wpadła w szał, bo nie dostała napoju 

Źródło: polishexpress.co.uk

___

RadioZET.pl/NC