Zamknij

Pijana stewardessa na pokładzie. Interweniowali pasażerowie samolotu

Nina Czochara
12.08.2019 08:39
Stewardessa
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Do niecodziennej sytuacji doszło w czasie krótkiego lotu z Chicago do Indiany. 49-letnia stewardessa najpierw wymamrotała pod nosem procedurę bezpieczeństwa, po czym zasnęła na fotelu. Zaniepokojeni pasażerowie powiadomili kapitana samolotu. W sieci pojawiły się również zdjęcia śpiącej kobiety. 

49-letnia kobieta została zatrzymana na lotnisku w South Bend w USA. Była jedyną stewardessą na pokładzie niewielkiego samolotu mieszczącego na pokładzie 50 pasażerów. Jak podają świadkowie zdarzenia, stewardessa była tak pijana, że nie potrafiła ustać na własnych nogach.

"Stewardessa chwiała się i potykała"

Pasażerowie relacjonują, że kobieta od początku bełkotała i miała problemy z utrzymaniem równowagi. Stewardessa nie dokończyła nawet prezentowania zasad bezpieczeństwa - osunęła się na fotel, a potem zasnęła. - Nie było z nią kontaktu przez prawie cały lot - relacjonował jeden z podróżnych. 

Zobacz także

Pasażerowie pomogli zapiąć stewardessie pasy, a potem powiadomili o tej sytuacji kapitana. Po wylądowaniu na lotnisku na 49-latkę czekała już policja. Kobieta była tak pijana, że nie potrafiła powiedzieć, gdzie jest. Miała we krwi ponad 2 promile alkoholu

Stewardesa została już zwolniona z pracy przez linię lotniczą. Teraz czeka ją jeszcze rozprawa sądowa. Za wykonywanie pracy pod wpływem alkoholu oraz narażanie pasażerów na niebezpieczeństwo grozi jej do dziewięciu miesięcy więzienia.

Zobacz także

Źródło: TVN24

___

RadioZET.pl/NC