Zamknij

Pijana wiewiórka uchwycona na nagraniu. Ten filmik stał się hitem sieci

30.11.2020 12:52
Pijana wiewiórka
fot. YouTube/screen

Pijana wiewiórka? Mieszkance Minnesoty (USA) udało się to uchwycić na nagraniu. "Gryzoń miał problemy z utrzymaniem równowagi i nieobecne spojrzenie" – taki opis pojawił się pod filmikiem, który bardzo szybko obiegł sieć. Jak się okazało, wiewiórka odurzyła się sfermentowanymi gruszkami.

Pijana wiewiórka stała się gwiazdą internetu. Autorką krótkiego nagrania z gryzoniem w roli głównej jest pochodząca z USA Katy Morlok. Kobieta wyniosła do swojego ogrodu przejrzałe gruszki, mając nadzieję, że skuszą się na nie mieszkające w pobliżu zwierzęta. Amerykanka nie spodziewała się jednak, że owoce tak bardzo zasmakują jednej z wiewiórek. 

USA. Pijana wiewiórka uchwycona na nagraniu 

Jak opisała Katy Morlok, wiewiórka najpierw zjadła jedną gruszkę, a niedługo później, już nieco chwiejnym krokiem, wróciła po kolejne. Kobieta w pewnym momencie zauważyła, że zwierzę, stojące przy misce z gruszkami, zaczyna się dziwnie zachowywać. Wiewiórka zaczęła mieć spore problemy z utrzymaniem równowagi i toczyła błędnym wzrokiem dookoła. Amerykanka postanowiła to nagrać. 

Na filmiku widać jak pijana wiewiórka patrzy w jeden punkt i z sekundy na sekundę coraz bardziej przechyla się w jedną stronę. W ostatnim momencie chwyta za miskę, co ratuje ją przed upadkiem. Zwierzę w końcu się "wybudza" i kontynuuje swój owocowy posiłek.

Katy Morlok zrozumiała, że gruszki, które wystawiła w ogrodzie, były sfermentowane i prawdopodobnie dlatego wiewiórka tak dziwnie na nie zareagowała.

Kobieta  później martwiła się, czy nie zaszkodziła gryzoniowi, ale jak sama przyznała, na drugi dzień wiewiórka znów pojawiła się przed jej domem. "Rano przyszła na swoje kacowe śniadanie i od tej pory wszystko z nią w porządku"  – wyjaśniła Amerykanka.