Zamknij

Pijani Niemcy wykrzykiwali rasistowskie hasła. Nagranie z pokładu trafiło do sieci

Nina Czochara
03.06.2019 11:47
Wejście na pokład - Ryanair
fot. Shutterstock

Do incydentu doszło na pokładzie samolotu linii Ryanaira. Grupa około 30 mężczyzn wykrzykiwała rasistowskie hasła, które były popularne w czasie Holocaustu. Zdarzenie opisała jedna z pasażerek lotu. 

Dla większości podróżnych lot z Berlina do Majorki (28 maja) nie należał do najprzyjemniejszych. Wszystko przez grupę około 30 mężczyzn wykrzykujących rasistowskie hasła. Całe zdarzenia opisała jedna z pasażerek, Elisa Zenck. 

Pijani Niemcy na pokładzie Ryanaira

Zenck przyznała, że był to jeden z najgorszych lotów w jej życiu. Jak podała w wywiadzie z lokalnymi mediami, 30 wyraźnie pijanych mężczyzn skandowało „du Zigeuner”, czyli rasistowski okrzyk, jaki w trakcie Holocaustu naziści kierowali w kierunku Cyganów. Jeden z Niemców miał na sobie koszulkę z napisem „Kraft durch Freude”, nawiązującym do nazistowskiej organizacji o tej samej nazwie, która zajmowała się organizowaniem masowych imprez dla obywateli III Rzeszy.

Pasażerka będąca świadkiem całego incydentu opisywała, że w czasie lotu na Majorkę sytuacja była „napięta”, szczególnie, że grupa mężczyzn przebywała na ograniczonej przestrzeni przez ponad trzy godziny. Z jej relacji wynika, że jeszcze przed wejściem na pokład Niemcy mówili nieodpowiednie rzeczy w kierunku kobiet. 

Elisa Zenck po wylądowaniu rozmawiała ze stewardesą - kobieta pracująca dla linii Ryanair przyznała, że każdy lot z Berlina na Majorkę latem wygląda właśnie tak. – Linie lotnicze oraz lotnisko muszą coś z tym zrobić. To sprawa dla policji – powiedziała pasażerka w wywiadzie dla "The Independent". 

Przeczytaj także:

• Pijany pasażer Ryanaira wyprowadzony z samolotu. Zastraszał innych podróżnych

Agresywny pasażer w samolocie Ryanaira. Groził, że wszystkich zabije 

Źródło: The Independent, The Sun

___

RadioZET.pl/NC