Zamknij

Pijany pasażer chciał wtargnąć do kabiny pilotów. Załoga przywiązała go do fotela

Redakcja
19.12.2019 10:02
Pasażer przywiązany taśmą
fot. YouTube/screen

Pijany i agresywny pasażer lotu S7, z Mineralnych Wód do Nowosybirska w Rosji, próbował siłą wedrzeć się do kabiny pilota. Twierdził, że chce jedynie "zamienić słówko" z kapitanem. Ostateczne współpasażerowie i załoga samolotu opanowali sytuację, przywiązując mężczyznę do siedzenia taśmą klejącą. 

Rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że pijany mężczyzna w wieku ok. 50 lat zakłócał lot S7, ubliżając współpasażerom i załodze samolotu. Na terenie portu lotniczego Nowosybirsk-Tołmaczowo w Rosji musiała interweniować policja. 

Pijany pasażer przywiązany taśmą do fotela

Jak zeznali świadkowie zdarzenia, znajdujący się pod wpływem alkoholu pasażer zachowywał się agresywnie wobec innych podróżnych oraz załogi samolotu. W pewnym momencie mężczyzna zaczął dobijać się do kabiny pilotów, tłumacząc, że "musi zamienić słówko" z kapitanem. 

Przerażony niebezpieczną sytuacją personel pokładowy musiał skrępować niesfornego pasażera. Pomogli w tym inni podróżni, którzy mieli już dosyć awanturującego się mężczyzny. Po opanowaniu sytuacji na teren portu lotniczego Nowosybirsk-Tołmaczowo wezwano służby mundurowe. Przybyli na miejsce policjanci zastali na pokładzie pasażera przywiązanego do fotela kilkoma warstwami taśmy klejącej.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Nawet tam miał zachowywać się niestosownie, wyzywając dyżurujących funkcjonariuszy. W końcu został umieszczony za kratami. Agresywnemu pasażerowi grozi do pięciu lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

• Pijana stewardessa na pokładzie. Interweniowali pasażerowie samolotu

• Pijany pasażer zaatakował stewardessę. Samolot z Wrocławia przymusowo lądował

Źródło: mirror.co.uk, wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC