Zamknij

Pijany pasażer zaatakował stewardessę. Samolot z Wrocławia przymusowo lądował

Redakcja
16.03.2018 09:42
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Pijany i agresywny pasażer podczas lotu z Wrocławia do Hurghady zaatakował stewardessę. Samolot tureckich linii lotniczych musiał przymusowo lądować w stolicy Bułgarii — Sofii. Mężczyzna został wyprowadzony z pokładu samolotu w asyście straży granicznej.

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu tureckich linii lotniczych Corendon Airlines. Maszyna wystartowała z Wrocławia do popularnego egipskiego kurortu — Hurghady o godzinie 16.15. W międzyczasie odbyło się międzylądowanie w Poznaniu, skąd samolot zabierał pozostałych pasażerów.

Samolot z Wrocławia do Hurghady musiał przymusowo lądować

W pewnym momencie jeden z pasażerów, który, jak się później okazało, był pijany, wszczął awanturę na pokładzie.

 W trakcie lotu jeden z pasażerów był agresywny wobec jednego z członków załogi. Nie widziałem momentu ataku, ale z relacji innych pasażerów i załogi wynika, że została zaatakowana stewardessa — powiedział w rozmowie z redakcją kontakt24.pl pan Radosław.

Inna uczestniczka lotu, która była świadkiem całej sytuacji, dodała, że mężczyzna domagał się od obsługi większej ilości alkoholu. Kiedy stewardessa odmówiła, pijany pasażer ją zaatakował. W związku z zaistniałym zdarzeniem kapitan podjął decyzję o przymusowym lądowaniu w stolicy Bułgarii — Sofii.

Pijany pasażer wyprowadzony z samolotu 

Po wylądowaniu samolotu na lotnisku w Sofii na pokładzie pojawili się strażnicy graniczni. Pijany i agresywny mężczyzna został wyprowadzony z samolotu. Całe zdarzenie potwierdził Konsulat RP w Sofii. Maszyna ponownie wystartowała do egipskiej Hurghady około godziny 21.

Zobacz także

Źródło: kontakt24

___

RadioZET.pl/NC