Zamknij

Piloci Ryanaira nagrywali w kokpicie "zabawne" filmiki. Linia wszczęła dochodzenie

02.07.2020 13:11
Piloci z gumowym kurczakiem w kokpicie
fot. Twitter/Speed Bird

Kierownictwo linii Ryanair przeprowadziło wewnętrzne dochodzenie w sprawie niecodziennego incydentu z udziałem dwóch pilotów. Mężczyźni nagrywali filmiki w kokpicie samolotu z udziałem gumowego kurczaka, który miał im rzekomo służyć jako dźwignia przepustnicy w samolocie. 

Jak podaje "The Sun", nagrania pilotów pochodzą z kabiny samolotu pasażerskiego Boeing 737-800. Po tym, jak filmiki i zdjęcia pojawiły się w sieci, mężczyźni zostali skrytykowani za nieprofesjonalne zachowanie na pokładzie. „Zastanawia nas, co jeszcze dzieje się w kokpicie” – pojawiły się komentarze. 

Piloci nagrywali "zabawne" filmiki w kokpicie

Na zdjęciach opublikowanych w sieci widać,  jak jeden z pilotów używa gumowego kurczaka do sterowania dźwignią przepustnicy samolotu. Drugi z mężczyzn "wygłupia" się przed kamerą i wystawia język. Nakręcone dla zabawy filmiki nie spotkały się jednak z pozytywnym przyjęciem kierownictwa irlandzkiej linii lotniczej. 

Irlandzki przewoźnik przeprowadził wewnętrzne dochodzenie w sprawie tego incydentu. Okazało się, że filmiki i zdjęcia zostały wykonane w czasie postoju maszyny na lotnisku w Birmingham, na długo przed zaplanowanym lotem do Pizy. 

Konsultant ds. bezpieczeństwa lotniczego, David Gleave, wyjaśnił, że chociaż zachowanie pilotów było nieprofesjonalne, nie stanowiło żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa pasażerów. „Najprawdopodobniej nagranie miało zostać wysłane do przyjaciół, jednak podziałało ze szkodą dla wizerunku naszej linii" - powiedział. 

Gleave dodał, że chociaż zarząd firmy chce, aby ich pracownicy czerpali przyjemność i satysfakcję z pracy, to jednocześnie oczekuje od nich profesjonalnego zachowania. 

Źródło: The Sun